BL: a tizenegyesek döntöttek, a Molde lesz a Fradi ellenfele!

B. L.B. L.
2020.09.16. 21:50
A norvég Molde vár a Ferencvárosra a Bajnokok Ligája playoffkörében (Fotó: Török Attila)
A norvég Molde lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffkörében, mivel gól nélküli 120 percet követően tizenegyesekkel legyőzte az azeri Qarabagot.

A Molde a 102. percben eldönthette volna a párharcot, de Etzaz Hussain büntetőjét a kapus védte, a kipattanót pedig a norvég középpályás a kapu fölé vágta. A tizenegyespárbajban viszont már nem rontottak a norvégok, az azeriek is csak a hatodik körben – ez viszont már döntőnek bizonyult.

A BL-csoportkörről döntő párharcok első mérkőzéseit szeptember 22-én és 23-án, a visszavágókat szeptember 29-én és 30-án játsszák le.

A magyar bajnok Norvégiában kezdi a párharcot.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
FERENCVÁROS–Dinamo Zagreb (horvát) 2–1 (Lovrencsics G. 2., Uzuni 65., ill. Uzuni 23. – öngól)

Omonia Nicosia (ciprusi)–Crvena zvezda (szerb) 1–1 (Lüftner 31., ill. Ivanics 45+1.) – 11-esekkel: 4–2
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 1–0 (Biton 50. – 11-esből)
Qarabag (azeri)–Molde (norvég) 0–0 – 11-esekkel: 5–6
FC Midtjylland (dán)–Young Boys (svájci) 3–0 (Lefort 51. – öngól, Dreyer 62., Mabil 84.)