BL: a Pacos a visszavágón is négyet kapott a Zenittől

2013.08.28. 19:52
A Zenit 8–3-as összesítéssel jutott fel a Bajnokok Ligája főtáblájára a Pacos Ferreira ellen: a szentpétervári csapat az idegenbeli 4–1-es siker után hazai pályán 4–2-re győzte le a portugál csapatot, és végig kézben tartotta a továbbjutás kérdését.

Aktívan kezdtek a csapatok Szentpéterváron, a Pacos Ferreira az első percekben több helyzetet is kialakított, a legnagyobb lehetőségnél Carlao egy ajándékba kapott labdát a kapus mellett eltolva az oldalhálóba lőtt. A hazaiaknál Alekszandr Buharov jutott hasonló lehetőséghez Nuno Santos hibájából, ám ő is a kapu mellé célzott.

A 29. percben Igor Szmolnyikov megiramodott a bal oldalon, és remek előkészítése után a gyorsvonatként érkező Danny előbb elszáguldott a középső védők mellett, majd ugyanazzal a lendülettel a kapu közepébe továbbított. 1–0

A gól megfogta a Pacost, így az első félidőben sok érdemleges nem történt már, a Zenit portugálja ugyanakkor fordulás után is életet csempészet a késő nyári szentpétervári estébe. A 30 éves támadó középpályás a védők mellett – Buharovot is megkerülve – helyet csinált magának, majd 18 méterről szemkápráztatóan emelt a hálóba Matias Degra kapus felett. 2–0

A félidő közepén gyors gólváltás pörgette fel a meccset: Alekszandr Anjukov beívelése után Alekszandr Buharov jelentkezett csukafejessel, miután jócskán lemaradtak róla a védők, míg egy perccel később Manuel José takarásból elengedett lövése lepte meg Jurij Lodigint, és kötött ki a jobb alsóban. A Pacos története során ez volt az első idegenben szerzett gól a nemzetközi kupákban. 3–1

A Zenit a hajrá közeledtével sem vett vissza az iramból, a csereként beálló Andrej Arsavin tizenegyest harcolt ki, amikor Rui Miguel buktatta, majd értékesítette is a büntetőt. A Pacosnak a győzelemre ugyan nem maradt esélye, de a becsületét megőrizte az utolsó pillanatokra is: a 83. percben, alig beállása után Rui Caetano adott gólpasszt Carlaónak, aki erőszakosan fejelt a léc alá. A Zenit a visszavágón 4–2-re nyert a Pacos Ferreira ellen, és 8–3-as összesítéssel jutott fel a főtáblára.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓ
NEM BAJNOKI ÁG
ZENIT (orosz)–PACOS FERREIRA (portugál) 4–2 (1–0)
Szentpétervár, Petrovszki Stadion. V: Undiano Mallenco (spanyol)
Zenit: Lodigin – Anjukov, Luís Neto, Lombaerts, Szmolnyikov – Timoscsuk, Witsel (Zirjanov, 69.) – Mogilevec, Sirokov (Arsavin, a szünetben), Danny (Kerzsakov, 73.) – Buharov
Pacos Ferreira: Degra – Nuno Santos (Rodrigo Antonio, 64.), Grégory, Ricardo, Hélder Lopes – M. Romeu, André Leao, Vítor – Manuel José (Caetano, 81.), Carlao, Hurtado (Rui Miguel, 56.)
Gólszerző: Danny (29., 48.), Buharov (66.), Arsavin (78. – 11-esből), ill. Manuel José (67.), Carlao (83.)
Továbbjutott: a Zenit, kettős győzelemmel (8–3)