BL, A-csoport: moszkvai vereségével kiesett a Benfica

2017.11.22. 19:56
Moszkvai balett: A hattyúk tava helyett a Benfica hattyúdalát láthatta a nagyérdemű (Fotó: AFP)
A CSZKA Moszkva labdarúgócsapata 2–0-ra győzött hazai pályán a Benfica ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjában, ezzel eldőlt, hogy a portugál gárda az Európa-ligában sem folytathatja szereplését.

A Benficának még a BL-nyolcaddöntőre is volt esélye a mérkőzés előtt, de valójában az El-folytatásra is csekély. A lisszaboni csapatnak mindenképp nyernie kellett volna Moszkvában, ehhez képest már a 13. percben hátrányba került, Georgij Scsennyikov talált be közelről. 1–0

11 ÉVET VÁRT RÁ
A CSZKA Moszkva kapuját védő Igor Akinfejev 43 találkozó után zárt újra kapott gól nélkül BL-mérkőzést (a selejtezőket leszámítva). Legutóbb 2006 novemberében, az Arsenal ellen húzta le a rolót az elitligában.

A második félidő elején is a vendégek kapujába került a labda, mégpedig a szerencsétlenül becsúszó Jardel lábáról, öngól. 2–0

A Benfica becsülettel támadott ezután, de szépítenie sem sikerült, így ebben a szezonban már csak egy európai kupameccs vár rá (otthon a Basel ellen).

A CSZKA lépéselőnybe került a bázeliekkel szemben, ám még korántsem biztos, hogy a BL-ben folytathatja tavasszal.