Barca: 13 játékos kapott szabadságot, a tarcsi játszik a BATE ellen

2011.12.04. 12:54
Címkék
Pep Guardiola, a Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője az első keret tizenhárom játékosának ad szabadságot kedd estére. A szakvezetőnek szíve-joga megtenni ezt, a katalánokra azonban akkor Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés vár a fehérorosz BATE Boriszov ellen.

Barcelonában a jövő hét legfontosabb eseménye a szombati madridi el clásico lesz, így Guardiola ennek fényében állította össze a heti programját. Márpedig ő úgy döntött, hogy a katalánok számára a téttel nem bíró tétmeccsen – az eredménytől függetlenül csoportelsőként jutnak be a BL-nyolcaddöntőbe – a tartalékoknak szavaz bizalmat, néhány rutinos emberrel kiegészítve.

Bő kezdőcsapatra való klasszis hagyja ki tehát a BATE elleni találkozót – Víctor Valdés, Dani Alves, Puyol, Abidal, Mascherano, Seydou Keita, Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas, Messi, Alexis Sánchez, Villa –, többen viszont pont ennek köszönhetően kapnak majd bizonyítási lehetőséget.

Kedden az első keretet mindössze Pinto, Piqué, Fontas, Maxwell, Thiago Alcántara, Pedro és a legújabb felfedezett, Cuenca képviseli, míg tizenegyen (Oier, Montoya, Bartra, Muniesa, Sergi Gómez, Rafinha, Jonathan dos Santos, Deulofeu, Riverola, Sergi Roberto, Femenía) a B-keretből érkezve játszanak aznap.

Puyolt a szombati bajnokin – 5–0-s siker otthon a Levante ellen – a 36. percben egy ütközés után le kellett cserélni, mert szédülésre panaszkodott. Enyhe agyrázkódásgyanús tüneteket produkált a csapatkapitány, akit Dani Alves váltott, de semmi akadálya nincs a szombati játékának.

Legfrissebb hírek

Mbappéék szerint a kritikusok túlagyalják a szardíniai kiruccanást

Spanyol labdarúgás
9 perce

Ablaktalan szobában, apjával egy ágyban aludt, de innen is eljutott a sznúkervilág trónjára – portré Vu Ji-cöről

Egyéb egyéni
28 perce

Élsportolók a Corvinuson: Hogyan egyeztethető össze az élsport az egyetemi tanulmányokkal?

Egyéb egyéni
41 perce

Válogatott támadóval erősített a fehérvári hokicsapat

Jégkorong
57 perce

A női kézilabda BL-trófea másolata egy hónapra az Erzsébet térre költözik

Kézilabda
59 perce

Bondár Anna nagy csatában búcsúzott Rómában

Tenisz
1 órája

Floorball: szerdán rajtol az U19-es lányok vb-je

Utánpótlássport
1 órája

Újra megsérült a Real Madrid francia védője

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik