Bale mesterhármasa csak szépségtapasz volt

2010.10.20. 22:44
Javier Zanetti gólja adta meg a mérkőzés alaphangját (fotó: Action Images)<br />
Az Internazionale remek első f&eacute;lidej&eacute;nek k&ouml;sz&ouml;nhetően gyűjt&ouml;tte be a h&aacute;rom pontot a Tottenham Hotspur ellen a Bajnokok Lig&aacute;ja harmadik fordul&oacute;j&aacute;ban az A-csoportban. A c&iacute;mv&eacute;dő m&aacute;r 14 perc ut&aacute;n 3&ndash;0-ra vezetett, &eacute;s a k&eacute;tg&oacute;los Samuel Eto&rsquo;o, illetve Philippe Coutinho vezet&eacute;s&eacute;vel v&eacute;g&uuml;l 4&ndash;3-ra nyert. A londoni csapatban Gareth Bale a m&aacute;sodik f&eacute;lidőben klasszikus mesterh&aacute;rmast &eacute;rt el. A Twente 1&ndash;1-es d&ouml;ntetlent j&aacute;tszott a Werder Bremennel.

INTERNAZIONALE (olasz)–TOTTENHAM HOTSPUR (angol)

Az Internazionale gyakorlatilag szűk negyedóra alatt eldöntötte a három pont kérdését: a fekete-kékek már a 14. percben megszerezték harmadik góljukat a mérkőzésen.

MATUZSÁLEMI REKORD
Góljával 37 évesen és 71 naposan Javier Zanetti lett minden idők legidősebb Bajnokok Ligája-gólszerzője.

Már a  2. percben, egy remekül megrajzolt támadás után szerezte meg a vezetést az Inter: Javier Zanetti vezette fel a labdát a bal oldalon, Philippe Coutinhóhoz passzolt, aki befelé tört, majd Samuel Eto’óhoz játszott, ő az így megnyíló résbe gurította vissza a labdát Zanettinek, az argentin játékos pedig balról, 14 méterről a bal felsőbe tekert. 1–0

A korai „gyomorütés” után a 8. percben újabb nagy pofont kapott a Tottenham: Jonathan Biabiany tört be Sneijder labdájával a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, a kifutó Heurelho Gomes buktatta a francia játékos: kiállítás és 11-es! (A játékvezető ugyan először Benoit Assou-Ekottónak mutatta fel a piros lapot, de aztán asszisztense segítségével módosított álláspontján, és – helyesen – a kapust küldte le a pályáról.) Két perccel később – Carlo Cudicini becserélése után – pedig Samuel Eto’o a jobb felsőbe helyezte a labdát a büntetőpontról. 2–0

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligáját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

És ezzel még nem volt vége! A 14. percben Maicon játszotta fel a labdát Dejan Sztankovicshoz, aki kis területen kényszerítőzött Eto’óval, majd – csúnyán becsapva egy testcsellel Tom Huddlestone-t is – 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0

A Tottenham ezzel teljesen a padlóra került, Harry Redknapp játékosai csak asszisztálni tudtak ahhoz, ahogy az interesek – különösen Eto’o, Sneijder, Maicon és Coutinho – villogtak. A Spurs az egész első félidőben csupán egy kapu fölé szálló Peter Crouch-fejest tudott felmutatni.

A 34. percben következett az újabb találat: Coutinho ugratta ki a bal oldalon Eto'ót, akinek 10 méteres lövésébe Cudicini csak beleérni tudott, a labda így is a hálóban kötött ki. 4–0

Fordulás után azonban meglepő módon gyorsan szépített a londoni együttes egy szép egyéni akció végén. Gareth Bale lódult meg a bal oldalon, maga mögött hagyta Zanettit, majd 15 méterről a bevetődő Walter Samuelt megelőzve szépen lőtte ki a bal alsó sarkot. 4–1

A folytatásban érthetően ellaposodott a mérkőzés, az Inter érthető okokból kényelmesebb, erőkímélő tempóra váltott, a Spurs pedig próbálkozott, de tíz emberrel csak kevésre futotta erejéből, amikor azonban eljutott a kapuig, rendre nagyon veszélyes helyzetet alakított ki. Gareth Bale a hajrában még kétszer megismételte korábbi teljesítményét, így szinte ugyanarról a helyről szerzett még két gólt, ezzel klasszikus mesterhármast elérve. Az Inter azonban így is 4–3-ra nyert, és vezeti a csoportot.

TWENTE (holland)–WERDER BREMEN (német)

Az A-csoport két utolsó helyezettje, az egyaránt egypontos Twente és a Werder Bremen egymással meccselt az enschedei Twente-stadionban, mindössze hat fokban, 87 százalékos páratartalom mellett.

Az előző kupaszezonban is találkozott egymással a két csapat, akkor az Európa-ligában. A németek mentek tovább, de a hollandiai meccset a Twente nyerte meg 1–0-ra. Emellett a Werder legutóbbi hat hollandiai fellépése során nem tudott nyerni.

A Twente lényegesen aktívabb volt az első negyedórában, ám ziccerig sem a hazaiak, sem a vendégek nem jutottak. Az elsősorban kontrákra építő németek vezethettek néhány ígéretes akciót, de a helyzetek elmaradtak.

A Twentéből különösen Bryan Ruiz játszott veszélyesen, ám ő is csak az oldalhálóig jutott az első félidőben.

A második félidő elejét a Werder jobban megnyomta, de a rengeteg támadás ellenére nem sikerült betalálniuk. A 67. percben Pizarro nagyszerű cselsorozat után lőhetett kapura, de a lövést még időben blokkolták a védők.

A Werder kihagyta a helyzeteit, és ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerezte meg a vezetést. Theo Janssen a 75. percben vette be közelről Mielitz kapuját. 1–0

A hollandok nem örülhettek túl sokáig, mert öt perccel később jött a válasz: a csereként beálló Marko Arnautovic egalizált. 1–1

A hátralevő tíz percben a Twente mindent megpróbált a győztes gólt érdekében, ám a német védelem jól zárt, és végeredményben maradt az 1–1.

INTER–TOTTENHAM 4–3

TWENTE–WERDER BREMEN 1–1

BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
INTERNAZIONALE (olasz)–TOTTENHAM HOTSPUR (angol) 4–3
Milánó, Stadio Giuseppe Meazza. Vezeti: Skomina (szlovén)
INTER: Júlio César – Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu (Pandev, 61.) – J. Zanetti, Sztankovics (Santon 50.) – Biabiany (Cordóba, 74.), Sneijder, Coutinho – Eto’o
TOTTENHAM: Gomes – Hutton, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto – Lennon, Jenas, Huddlestone (Palacios, 80.), Bale – Modric (Cudicini, 10.) – Crouch (R. Keane, 67.)
Gólszerző: Zanetti (2.), Eto'o (11. – 11-esből, 35.), Sztankovics (14.), ill. Bale (52., 90., 91.)
Sárga lap: Chivu (18.), Palacios (89.)

Piros lap: Gomes (8.)

TWENTE (holland)–WERDER BREMEN (német) 1–1
Enschede, Twente-stadion. Vezeti: Bo Larsen (dán)
TWENTE: Mihajlov – Rosales, Wisgerhof (Bengtsson, 24.), Douglas, Tiendalli – Brama, Landzaat (De Jong, 86.), Janssen – B. Ruiz, Janko, Chadli
BREMEN: Wiese (Mielitz, 37.) – Fritz, Mertesacker, Prödl, Pasanen – Wesley, Frings, Hunt, Bargfrede (Marín, 77.) – C. Pizarro, Hugo Almeida (Arnautovic, 59)
Gólszerző: Janssen (75.), ill. Arnautovic (80.)

Sárga lap: Fritz (18.), Brama (45.), Tiendalli (61.)