A HJK rekordgyőzelme, tíz góllal küldte haza a Bangort

2011.07.19. 20:12
A HJK Helsinki a végletekig kiszolgálta szurkolóit, ugyanis 10–0-ra győzte le a Bangor Cityt a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, így 13–0-s összesítéssel lépett tovább.

540
540
Tízszer örülhetett a HJK (fotó: Action Images)
540
540

A HJK kedvező helyzetből várhatta a Bangor City elleni visszavágót, ugyanis már Walesben háromgólos előnyt szerzett. A finn szurkolók természetesen hazai pályán is győzelmet vártak kedvenceiktől, ám ami a meccsen történt, arra valószínűleg a legvérmesebb drukkerek sem számítottak.

Antti Muurinen együttese ugyanis remek napot fogott ki, és hazai pályán tízet vágott a második félidő elején összeroppanó walesieknek. A meccsen Erfan Zeneli, Teemu Pukki és a csereként beállt Kastriot Kastrati is duplázott, emellett Alexander Ring, Berat Sadik, Rafinha és Jarno Parikka is bevette Lee Idzi hálóját.

A HJK a BL 1992 óta íródó történelmében új rekordot döntött, hiszen senki sem tudta ilyen különbséggel legyőzni ellenfelét. Az eddigi csúcsot a Liverpool tartotta, amely 8–0-ra verte a Besiktast, igaz már a csoportkörben. A BEK-ben volt ennél nagyobb különbségű siker is, a Dinamo Bucuresti az északír Crusaderst győzte le 11–0-ra.

Kitartott a Dinamo Zagreb előnye is, amely a hazai 3–0-s siker után idegenben 0–0-s döntetlent ért el Bakiban. A Slovan Bratislava a hazai kétgólos siker után idegenben is gyorsan előnybe került, Stepanovsky öngólja miatt azonban nem tudott kettős győzelemmel továbblépni.

A Plzen az idegenbeli négygólos siker után hazai pályán is hasonló különbséggel diadalmaskodott, így biztosan jutott tovább. Ez nem mondható el a Malmöről, amely a hazai 2–0-s győzelme után a 70. percben hátrányba került a Feröer-szigeteken, és végül csak Figueiredo 91. percben szerzett góljával biztosította be továbbjutását.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Wisla Kraków (lengyel)–Skonto Riga (lett) 2–0 (Malecki 51., Iliev 64.)
Tj: a Wisla (3–0)
Skendija (macedón)–Partizan Beograd (szerb) 0–1 (Jovanovics 68.)
Tj: a Partizan (5–0)
Flora Tallinn (észt)–Shamrock Rovers (ír) 0–0
Tj: a Shamrock Rovers (1–0)
BATE Boriszov (fehérorosz)–Linfield (északír) 2–0 (Nehajcsik 59., Pavlov 61.)
Tj: a BATE Boriszov (3–1)
Dudelange (luxemburgi)–NK Maribor (szlovén) 1–3 (Mota 54., ill. Mezga 26., 76. – 11-esből, Beric 72.)
Tj: az NK Maribor (5–1)
Ekranas (litván)–Valletta FC (máltai) 1–0 (Dedura 5.)
Tj: az Ekranas (4–2)
FK Nefci (azeri)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–0
Tj: a Dinamo Zagreb (3–0)
HJK Helsinki (finn)–Bangor City (walesi) 10–0 (Ring 37., Sadik 44., Zeneli 47., 54., Rafinha 52., Pukki 64., 67., Kastrati 66., 88., Parikka 71.)
Tj: a HJK Helsinki (13–0)
Tobol (kazah)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–1 (Stepanovsky 62. – öngól, ill. Kladrubsky 16.)
Tj: a Slovan Bratislava (3–1)
Liteksz (bolgár)–Mogren Budva (montenegrói) 3–0 (Zanev 3., Todorov 49. – 11-esből, Janev 80.)
Tj: a Liteksz (5–1)
HB Tórshavn (feröer-szigeteki)–Malmö (svéd) 1–1 (Benjaminsen 70., ill. Figueiredo 90+1.)
Tj: a Malmö (3–1)
Plzen (cseh)–Pjunik (örmény) 5–1 (Bakos 38., 42., Kolar 45., 58., Pilar 90+2., ill. Malakijan 49.)
Tj: a Plzen (9–1)