Csak könnyedén: a PSG három góllal verte meg a Milant

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.10.25. 20:55
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójában az F-csoportban PSG 3–0-ra megverte odahaza a Milant, a Borussia Dortmund pedig 1–0-ra diadalmaskodott a Newcastle United ellen idegenben.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
F-CSOPORT
Paris Saint-Germain (francia)–Milan (olasz) 3–0 (1–0)
Párizs,Parc des Princes.Vezette:Vincic (szlovén)
PSG:
G. Donnarumma – Hakimi (Mukiele, 90+3.), Marquinhos, Skriniar, Lucas Hernandez – Zaire-Emery, Ugarte (Fabián, 71.), Vitinha – O. Dembélé (Li Kang In, 71.), Kolo Muani (Goncalo Ramos, 82.), K. Mbappé.Vezetőedző:Luis Enrique
Milan:Maignan – Kalulu, Thiaw (Calabria, a szünetben), Tomori (Kjaer, 90.), Théo Hernandez – Musah (Pobega, 77.), Krunic (Adli, 77.), Reijnders –Pulisic, Giroud, Leao.Vezetőedző:Stefano Pioli
Gólszerző:K.Mbappé (32.), Kolo Muani (53.), Li Kang In (89.)

A PSG drukkerei csodálatos élőképpel készültek a mérkőzésre, a Milan pedig már a kezdés előtt rekordot döntött, ugyanis BL-történelme során most először egyetlen olasz futballista sem kezdett a milánói csapatban (a Serie A-ban már volt erre példa).

A Milan kapuját a volt párizsi Mike Maignan védte, a PSG kapuját pedig a volt milanos Gianluigi Donnarumma – az első gólt pedig Kylian Mbappé szerezte, a vendégek nagy bánatára. Nem volt különösebben izgalmas és élvezetes az első félidő, de egy drukker nem efölötti felháborodásában rohant be a pályára, hanem hogy megölelje a francia klasszist.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Nem sokszor találkozott egymással a hazaiak balhátvédje, Lucas Hernandez és testvére, az olaszokat erősítő Théo Hernandez, akik közül utóbbinak volt több dolga. Ousmane Dembélé gólját még elvette a VAR, de Randal Kolo Muaniét nem, bő egyórányi játék után eldőlt a mérkőzés.

Ahogyan a Juventus ellen a hétvégén, most sem lelkesedett a Milan, a „darálás” pedig édeskevésnek bizonyult.

A hajrában mindkét kapus védett párat még, Li Kang In pedig szerzett egy szép gólt.3–0

GÓLVIDEÓK ITT!

A csoport másik mérkőzésén

Newcastle United (angol)–Borussia Dortmund (német) 0–1(F. Nmecha 45.)

1. Paris SG 3 2 1 6–4 +2 6
2. Borussia Dortmund 3 1 1 1 1–2 –1 4
3. Newcastle United 3 1 1 1 4–2 +2 4
4. Milan 3 2 1 0–3 –3 2

2 gólpassz egy BL-meccsen, korrekorder

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

A PSG 35 hazai BL-csoportmeccséből csak 1-et veszített el. A Milan sorozatban az 5. BL-meccsén nem szerzett gólt.

90+3. perc Nordi Mukiele váltja Hakimit.

Négy perc a ráadás.

90. perc Simon Kjaer be, Tomori le.

89. PERC NAGYON ELDŐLT, Emery passzát cselesen elengedi Ramos, LI KANG IN meg ballal 15-ról, középről a bal alsóba lő. 3–0!

86. perc Hakimi 26-ról a léc fölé lő.

84. perc Donnarumma szépen vetődik ki Leao elé.

82. perc Goncalo Ramos váltja Muanit.

81. perc Li passzát Mbappé jobbal kissé balról, 10-ről kapura teszi, Maignan a bal oldali kapufára tolja a labdát.

80. perc Theo Hernandez kornerét Giroud az ötös jobb sarkáról a kapushoz fejeli.

78. perc Helyzet, Adli szabadrúgása után Leao jobbal kapura lő az ötös bal csücskéről, beleér a labdába Hakimi... Donnarumma nagyot vetődve odaér a jobb, azaz a rövid sarokhoz!

Adli a PSG nevelése.

77. perc Yacine Adli és Tommaso Pobega be, Krunic és Musah le.

74. perc Marquinhos szereli az ötös bal sarkán Leaót... kirúgás.

72. perc Tomori szereli az ötösön Mbappét.

71. perc Fabián Ugartét, Li Kang In Dembélét váltja a hazaiaknál.

70. perc Giroud távoli emelése kapuscsemege, ne feledjük, ebben a BL-idényben még nem lőtt gólt a Milan. Igaz, e meccs előtt nem is kapott.

66. perc Dembélé meghúzza a jobb szélt, a lapos beadást nem éri el középen Mbappé.

A Milan 16 Bajnokok Ligája-mérkőzéséből mindössze hármat veszített el francia csapatok ellen, de abból egy az 1993-as döntő volt, a Marseille ellen. Aztán a Lens és a Lille is megviccelte őket, legutóbb, még 2010-ben az Auxerre-rel találkoztak.

Sorozatban a negyedik alkalommal verheti meg a PSG olasz ellenfelét, előtte 20 meccsen csak 2-szer diadalmaskodtak a taljánok ellen!

63. perc
Pulisic ballal feladja a labdát a 16-os jobb sarkáról Donnarummának.

Ne feledjük, a PSG nem verte még meg soha a Milant.

Mbappének nagyon megy, 8 meccs az olasz csapatok ellen (Atalanta, Juventus, Milan, Napoli), 8 kanadai ponttal.

62. perc Pierre Kalulu is kap egy sárga lapot, ellökte és előtte megtaposta Mbappét.

61. perc Fikayo Tomori egy olasz bekk minden nonverbális eszköztárát bevetve csodálkozik, hogy kapott egy sárga lapot Muani lekönyökléséért. Tanulékony.

58. perc Újabb kontra, Mbappé egy csel után az ötös bal sarkáról jobbal a kapusba lő.

53. PERC Egy bal oldali Mbappé-korner után nem figyelnek a bekkek Dembélére, aki egy csel után jobbal 13-ról, kicsit balról kapura lő, Maignan éppen RANDAL KOLO MUANI elé üti a labdát, aki az ötös jobb sarkáról jobbal a jobb alsóba lő. 2–0!

50. perc Pulisic passzát Giroud balla az oldalhálóba vágja balról, éles szögből. 12-ről lőnie kellett volna az amerikai szélsőnek, Giroud meg nekimegy a pályáról kicsúszva egy reklámtáblának, és ápolást kér.

De mit mond a VAR, lökött Ugarte? Nem is kicsit. Musah hatalmasat repült szegény, nem is hiába.

48. PERC OUSMANE DEMBÉLÉ betalál, Ugarte labdaszerzése és Vitinha okos indítása indítása után ellép a védőjétől, éppen Tomoritól, és ballal a jobb alsóba lő kissé jobbról, 15 méterről. 2–0?

46. perc Donnarumma rosszul jön ki, Giroud 20 méterről kapura fejeli a labdát, az ötösön eléri azt fejjel Marquinhost. Majd ápolást kér a Lucas Hernandezzel ütköző ék.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Mattia Calabria be, Thiaw le, csere posztra.

56 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 7-szer lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 3–0.

E párharc legjobb góllövője:
Dejan Szavicsevics 2

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Pár kőkemény belépő és sunyi ütés maradt még a hajrára.

Két perc a ráadás.

44. perc Ousmane Dembélének sárga lap Giroud felrúgásáért.

42. perc Giroud rossz passzát Mbappé Muani elé teszi, ő Dembéléhez passzol, aki jobbal középről, 17-ről a léc fölé lő.

Mbappé még nem lőtt francia kapusnak gólt a sorozatban.

42. perc Ugarte és Vitinha 16-os előtti lövése sem az igazi.

Mbappé: 11 meccs az idényben, 10 góllal és 1 gólpasszal.

A gólpasszt adó Emeryről lepattant Reijnders, Tomori könnyen megadta magát aztán, a kapusnak esélye sem volt.

32. PERC EZ MÁR BENT VAN, KYLIAN MBAPPÉ jobbal a jobb alsóba lő egy csel után, picit balról, 15 méterről. 1–0!

31. perc Pulisic lába fáj. De folytatja.

30. perc Mbappé egy csel után jobbal nem sokkal véti el a bal felső sarkot, picit balról, 21-ről. Maignan vetődve biztosít, majd kitanítja védőit, hogy legközelebb mire figyeljenek. Pl. ne adják el ismét a labdát.

28. perc Krunic orra vérzik, ápolás a pályán kívül.

25. perc Giroud passzát Leao jobbal a bal alsó mellé tekeri a 16-os bal sarkáról.

Békés volt szerencsére

23. perc Elkapták.

22. perc Befutott a pályára valaki.

21. perc Mbappé lő jobbal kapura 19-ről, középről, Maignan jobbra vetődve fogja a labdát. Emery passza után.

18. perc Nagy variálás után Tomori lő kapura, jobbal, 19-ről, Ugarte meg a sorfalban elképeztően magasra felugrva.

16. perc Asraf Hakimi megrúgja a 16-os előtt hátulról Leaót, sárga lap.

Rekord, nincs olasz a BL-kezdőben a Milannál

12. perc Pulisic ravasz szögletét Leao jobbal 14-ről nagyon a bal alsó mellé vágja. Jó 10 méterrel.

11. perc
Pulisic beadása rossz, de Hakimi kornerre menti. Théo Hernandez kornere Marquinhosé.

8. perc Leao bal oldali beadása Ugartéé.

7. perc Rade Krunic odasóz a felező környékén Ugartének, sárga lap ez is.

4. perc Malick Thiaw ellöki a bal szélen a Hakimi indította Muanit, sárga lap.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg!
4 meccs, 2 iksszel és 2 olasz sikerrel, 2, ill. 5 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Sergio Rico, Presnel Kimpembe, Marco Asensio és Nuno Mendes sérült, a vendégektől Samuel Chukwueze, Noah Okafor, Marco Sportiello, Ruben Loftus-Cheek, Iszmaël Bennaszer és Mattia Caldara maródi.

„Fantasztikus lesz a testvérem ellen játszani a Bajnokok Ligájában – mondta még korábban a Telefootnak Lucas Hernandez. – Nagyon fontos mérföldkő lesz ez a családunk történetében. Örülnék, ha valamikor a jövőben egy csapatban szerepelhetnénk. A francia válogatottban jól
megértjük egymást, de még jobb lenne klubszinten is együtt futballozni.”

Nem csak Gianluigi Donnarumma személye miatt lesz izgalmas a szerda esti mérkőzés. Felnőttszinten először játszhat egymás ellen a PSG-ben futballozó Lucas Hernández (képünkön jobbra) és a Milant erősítő Theo Hernandez. Bár korábban már többször előfordult, hogy más-más csapatban játszottak, és mindketten a keretben voltak, de eddig nem léptek pályára egymás ellen. Ezúttal erre is sor kerül.

Nehéz összecsapás lesz, de nem véletlenül ez a halálcsoport, amelyből bármelyik két csapat továbbjuthat. Hazai pályán játszunk, mindenképpen nyernünk kell, bármennyire erős a Milan. Gianluigi Donnarumma már azelőtt a világ egyik legjobb kapusa volt, hogy Párizsba igazolt volna. Örülök, hogy nálunk véd, szerda este is számítunk rá. Luis ENRIQUE a PSG vezetőedzője a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón

S ha már szóba került a kapuskérdés: érdekesség, hogy miközben a hazaiaknál az olasz Donnarumma véd, a vendégeknél vélhetően a PSG-ben nevelkedő francia Mike Maignan.

Szintén ex: Maignan (Fotó: AFP)

No igen, a PSG és a két forduló után nyeretlen és veretlen Milan mellett a Newcastle és a Dortmund szerepel ebben a négyesben. A franciák a Dortmund elleni 2–0-s győzelem után 4–1-es vereséget szenvedtek a Newcastle otthonában. Ezért is lenne fontos nekik, hogy szerda este legyőzzék az olaszokat. A párizsiak a Strasbourg elleni 3–0-s sikerrel hangoltak a BL-re, a Milan viszont 1–0-ra elvesztette a Juventus elleni rangadót.

„Különleges mérkőzés lesz, biztosan kavarognak majd bennem az érzelmek, de ezeket félre kell tennem – mondta Donnarumma a mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón. – Kizárólag a találkozóra kell koncentrálnom. Nyolc évet töltöttem el a Milannál, amely mindent megadott nekem, amiért örökké hálás leszek. Párizsban is jól érzem magam, már az első nap lenyűgöztek a körülmények, és a szurkolók nagyon kedvesen fogadtak. Nem esik jól, hogy a Milan-drukkerek rendszeresen kifütyülnek, mert amíg ott játszottam, mindent beleadtam, az utolsó mérkőzésemig a maximumot nyújtottam. Tudom, ezzel nem szabad foglalkozni, nem hagyhatom, hogy magukkal ragadjanak az érzelmeim. Nehéz összecsapás lesz, de egyébként is nagyon kiegyensúlyozott, erős csoportba kerültünk, nincs is kimondott esélyes.”

A történethez hozzátartozik, hogy a távozása óta nemigen szívelik őt a milánói drukkerek, nehezen felejtik el, hogy a kapus hosszas huzavona után a magasabb fizetést ajánló PSG-be igazolt. Sőt! Olyannyira nem kedvelik, hogy szeptemberben, az Ukrajna ellen 2–1-re megnyert Eb-selejtező mérkőésen minden labdaérintésénél hangosan fütyült a San Siro közönsége. Most azonban – Gianluigi Donnarumma szerencséjére – nem Milánóban, hanem Párizsban rendezik a mérkőzést, azt pedig a 24 éves kapus is jól tudja, hogy ez több lesz számára átlagos BL-találkozónál.

Szerda este pedig, napra pontosan nyolc évvel később már a PSG kapusaként pályafutása során először védhet egykori klubja ellen. Két évvel ezelőtt, 2021 nyarán szabadon igazolható futballistaként szerződött Párizsba, majd Európa-bajnok lett az olasz válogatottal, s a torna legjobb játékosának választották.

A PSG kapusa, Gianluigi Donnarumma pályafutása során először védhet a Milan ellen, ráadásul napra pontosan nyolc évvel azután, hogy bemutatkozott a milánói csapatban. MILYEN A SORS! A saját nevelésű Gianluigi Donnarumma éppen nyolc évvel ezelőtt, 2015. október 25-én mutatkozott be tétmérkőzésen a Milanban, a Sassuolo ellen 2–1-re megnyert bajnoki mérkőzésen. A tavaly decemberben elhunyt Szinisa Mihajlovics tette be a kezdőcsapatba az akkor 16 esztendős tehetséget, aki talán sohasem felejti el azt a napot.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PSG–MILAN MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!