BL-selejtező: az elrontott büntető sem szegte kedvét a zsolnaiaknak

2010.08.04. 21:28
Az első félidőben tizenegyest rontott, később hátrányba került, mégis továbbjutást érő győzelmet aratott a szlovák bajnok Zilina a bolgár Liteksz Lovecs felett a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező szerdai játéknapján.

Az említett büntetőt a zsolnai csapatkapitány, Róbert Jez hibázta el a 22. percben. A szlovák bajnok szempontjából az 50. percben tovább romlott a helyzet (a brazil Sandrinho a Liteksznek szerzett vezetést), ám kisvártatva visszajött az esély, hiszen az 52. percben Emil Rilke egyenlített, az 54. percben pedig a bolgár csapatkapitány, Ivelin Popov megkapta második sárga lapját.

A zsolnaiak éltek az emberelőny kínálta lehetőséggel, az utolsó húsz percben kétszer is a kapuba találtak, így ők várhatnak ellenfelet a BL-selejtező rájátszásának pénteki sorsolásán.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
Zilina (szlovák)–Liteksz Lovecs (bolgár) 3–1 (Rilke 52., Oravec 70., Ceesay 84., ill. Sandrinho 50.)
Továbbjutott: a Zilina, 4–2-es összesítéssel