Berbatov második BL-duplájával simán elintézte az MU a Celticet

2008.10.21. 22:51
A Bajnokok Ligája harmadik fordulójában két érdekes mérkőzést játszottak az E-csoportban. A „brit rangadón” a Manchester United simán győzött 3–0-ra győzött a Celtic ellen, miközben Dimitar Berbatov az Aalborg után ismét duplázott a „vörös ördögök" mezében. A másik mérkőzés szintén háromgólos különbséget hozott egy sokáig emlékezetes, gólgazdag találkozón: a Villarreal 6–3-ra nyert a dán bajnok ellen.
A Manchester simán lépett túl a Celticen
Fotó: Reuters

MANCHESTER UNITED–CELTIC GLASGOW
Az E-csoport „brit rangadóján” a Manchester United a Celtic Glasgow-t fogadta. Két évvel ezelőtt a két csapat a mostanihoz hasonlóan egy csoportban szerepelt: akkor a Manchester hazai pályán, ha nem is egyszerűen, de legyőzte a skót csapatot 3–2-re. Igaz, a visszavágón kikaptak a „vörös ördögök” 1–0-ra, ám mindkét csapat továbbjutott a csoportból.

Most ugyanezt a célt tűzte ki célul mindkét csapat, azonban ehhez Celticnek Manchesterben feltétlenül pontot, pontokat kellett volna szerezni, hiszen két meccs után egy ponttal szerénykedtek.

Tapogatózó volt a játék az első negyedórában, az első helyzetecske Rooney előtt adódott, azonban akrobatikus mozdulata után elkerülte a labda a kaput. Kiegyenlített játék folyt a pályán, a Manchester nem kockáztatott feleslegesen, kivárásra játszott, a Celtic pedig elégedett volt az állással.

A 19. percben Caldweel lövése után van der Sarnak kellett nagyot védeni, majd sokáig semmi nem történt a kapuk előtt. A 29. percben Ronaldo lőtt mellé bizonyítva, hogy feljövőben van a United. Egy perccel később a vezetést is megszerezte a hazai csapat.

Nani szöglete után O'Shea fejelt a labdába, egy védőről visszapattant az, de O’Shea-nek sikerült ismét kapu felé terelni, a kapu torkában Berbatov finoman ért hozzá a labdához, és Boruc mellett a kapuba juttatta. (1–0)

Az első félidő végén Fletcher növelhette volna az előnyt kettőre, ám az utolsó pillanatban mentettek a védők. Fordulás után azonban hamar megduplázódott az előny.

Az 41. percben Ronaldo végzett el szabadrúgást 19 méterről, a lövést Boruc csak öklözni tudta, Berbatov érkezett a legjobb ütemben, és Rooney elől az üres kapuba lőtte szezonbeli negyedik gólját. 2–0

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, Rooney sokadik lehetőségéből megszerezte a maga gólját (3–0), ezzel a Manchester menetel a továbbjutás felé, Glasgow-ban nagyot kell fordulnia a világnak, ha a Celtic reális eséllyel akar a továbbjutásra pályázni.

VILLARREAL–AALBORG
A csoport másik találkozója igazán gólgazdag találkozót hozott. Az Aalborg szerzett vezetést, majd Rossi egyenlítette, sőt, Capdevila bombagóljával már a „sárga tengeralattjárónál” volt az előny, azonban a dánok újra egyenlítettek.

A második félidőre beállt Llorente, aki 40 perc alatt mesterhármast ért el a dánok hatalmas védelmi megingásait kihasználva. A dánok így hiába lőttek idegenben is három gólt, pocsék védekezésük miatt csúnya vereséggel távozhatnak Spanyolországból.

Tegyük hozzá: erről a mérkőzésről még sokáig beszélni fognak, és nemcsak a győztes csapatról…

BAJNOKOK LIGÁJA

Helyszín: Manchester, Old Trafford
Nézőszám: 75 000
Játékvezető: Frank De Bleeckere (belga)
Asszisztensek: Peter Hermans, Alex Verstraeten (belgák)
Vezetőedző: Sir Alex Ferguson Vezetőedző: Gordon Strachan
Gólszerzők: Berbatov (30., 51.), Rooney (76.)
Csere: Berbatov h. Tévez (60.), G. Neville h. Brown (60.), C. Ronaldo h. Pak (82.), ill. Nakamura h. Hartley (62.), Robson h. Maloney (62.), McDonald h. Sheridan (77.)
Sárga lap: Hartley (74.), Loovens (83.)

Helyszín: Villarreal, El Madrigal
Nézőszám: 21 000
Játékvezető: Florian Meyer (német)
Asszisztensek: Mark Borsch, Christoph Bornhorst (németek)

Vezetőedző: Manuel Pellegrini Vezetőedző: Bruce Rioch

Gólszerzők: Rossi (23.), Capdevila (33.), Llorente (67., 70., 84.), Pires (79.), ill. Saganowski (19.), Enevoldsen (36.), Johansson (77.)
Csere: Franco h. Lloerente (46.), Mati Fernández h. Pires (64.), Edmilson h. Bruno (64.) Sárga lap: Pires (92.), ill. M. Pedersen (71.), Enevoldsen (92.)
Sárga lap: Pires (92.), ill. M. Pedersen (71.), Enevoldsen (92.)