Juhász Rolandékat megtréfálta, és búcsúztatta a BATE Boriszov

2008.08.06. 20:16
Juhász Roland csapata, az Anderlecht kiesett a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, miután a hazai pályán elszenvedett veresége után csak 2–2-es döntetlen volt képes a BATE Boriszov otthonában.
Juhász Rolandéknak szenvedés volt a fehéoroszok elleni párharc
Fotó: Reuters

Juhész Roland csapata, az Anderlecht az első mérkőzésen már megtapasztalhatta, hogy milyen kemény ellenfél a BATE Boriszov. A brüsszeli csapat hazai pályán elveszítette a selejtező „odavágóját” 2–1-re, így a visszavágóra extra teljesítmény kellett volna.

A második mérkőzésen ráadásul a hazai csapat szerzett vezetést a 18. percben Bliznyuk révén. Biglia öt perccel később büntetőből szépített, így a belga csapatnak megmaradt az esélye a hosszabbításra, hiszen csak egy gólt kellett volna szerezni a ráadáshoz.

Rogyionov találata azonban mindent eldöntött a 83. percben, Polák találata már csak a szépítéshez volt elég a hajrában.

Juhász Rolandéknak így a második selejtezőkör jelentette a végállomást a 2008–2009-es Bajnokok Ligájában, a belga csapat így ráadásul az UEFA-kupában sem folytathatja.

A Dinamo Kijev hazai pályán szintén 2–2-es döntetlent játszott, azonban az első mérkőzés idegenbeli győzelme után ez is elég volt a továbbjtáshoz az ír bajnok ellen.

A görög Panatinaikosz döntetlenje ellenére is magabiztosan lépett a következő körbe.
.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ

2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
BATE Boriszov (fehérorosz)–Anderlecht (belga) 2–2 (Bliznyuk 18., Rogyionov 83., ill. Biglia 23. – 11-esből, Polák 86.)
Továbbjutott: BATE Boriszov 4–3-mal
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Panathinaikosz (görög) 0–0
Tj.: Panathinaikosz 3–0-val
Dinamo Kijev (ukrán)–Drogheda United (ír) 2–2 (Alijev 13., Milevszkij 73., ill. S. Robinson 41., Gartland 88.)
Tj.: Dinamo Kijev 4–3-mal