Ultrafutás: 76.8, illetve 69.4 km kellett a hatórás sikerekhez

2014.11.10. 12:50
A november 8-i, Velencén megrendezett hatórás ultrafutó országos bajnoksággal lezárult az ultrafutók 2014-es hazai versenyszezonja.

A hatórás ob mellett a MASZ versenyengedélyével nem rendelkező futóknak lehetőségük volt a hatórás nyílt futamban versenyezniük, továbbá négy- és kétórás futószámokban is sokan indulhattak.

A 6 órás országos bajnoki címet a férfiaknál Török-Ilyés László szerezte meg 76.788 kilométeres eredménnyel, mögötte Pula Tamás végzett 75.871 kilométerrel, a dobogó legalsó fokára pedig Csécsei Zoltán állhatott fel 75.039 futott kilométerrel. A nyílt hatórás futamban Peyer Zoltán győzött 82.188 kilométeres eredményével, megelőzve a 78.489 kilométert futó Sipos Csabát és a végül ob-győztes Török-Ilyést.

A nőknél a nyílt futam 1–3. helyezései megegyeznek az ob-helyezettekkel. Makai Viktória megállíthatatlan volt, 69.390 kilométerrel futott fel a dobogó tetejére és szerezte meg az országos bajnoki címet, mögötte az első ultraversenyén induló Kisháziné Zombory Erika lett a második 67.668 kilométeres eredménnyel, míg a harmadik helyezést Tomán Edina szerezte meg 67.067 kilométerrel.

A négyórás futamot Szabados Károly és Vida Beáta nyerte meg, a kétórás számban pedig Szatzker Csaba és Ónadi Zsuzsa győzött.

A velencei versennyel lezárult az OptiVita Ultrafutó Kupa 2014-es sorozata. A résztvevőknek a sorozat hat állomásából négyen kellett részt venniük, egy 24, két 12 és egy 6 órás futást teljesíteniük. A férfiaknál Lajkó Csaba végzett az élen, Tihor Csaba lett a második, Török-Ilyés László pedig a harmadik. A nőknél az összetett versenyt Máténé Varju Edit nyerte, Evetovics-Balla Hajnalka szerezte meg a második helyet, Megyes Andrea lett a harmadik.