MTI 2019.06.17 14:01 Frissítve: 2019.06.17 14:30

Maratoni: négyéves eltiltást kapott az olimpiai ezüstérmes

Doppingolás miatt négyéves eltiltást kapott Eunice Jepkirui Kirwa olimpiai ezüstérmes maratoni futó.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) bejelentése szerint a kenyai születésű, de bahreini színekben induló atléta versenyzési jogát egy hónapja függesztették fel, mivel a vér oxigénszállító képességét jelentősen emelő eritropoetin (EPO) használatát mutatták ki nála. A 35 éves futó a 2016-os riói játékokon lett második, a 2015-ös pekingi világbajnokságon pedig bronzérmet szerzett.

A riói női maratoni dobogósai közül Kirwa a második, akit doppingvétségen értek, a győztes kenyai Jemima Sumgongot ugyanis nyolc évre eltiltották, de olimpiai aranyérmétől nem fosztották meg.

A múlt héten Kirwa öccse, a kenyai Felix – aki ugyancsak a leghosszabb távon versenyez – kilenc hónapos eltiltást kapott sztrichnin használata miatt.

Az utóbbi hónapokban már több mint 30 kenyai atlétát tiltottak el doppingolás miatt, köztük olimpiai bajnokokat is.

2019.07.12 09:18:20

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A keddi Gyulai Memorial egyik sztárja Ramil Guliyev, a világ- és Európa-bajnok azeri-török sprinter volt.

2019.07.10 23:47:33

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ahogy az illik egy, a nemzetközi atlétikai versenynaptárban egyre előkelőbb helyet elfoglaló viadalhoz. Amelyet minden pillanatban beleng a névadó Gyulai István emléke.

2019.07.05 19:55:17

Atlétika JOCHA KÁROLY

Magasugró akart lenni, váltófutásban is országos bajnok lett, és Európa legjobbja távolugrásban.