Maratoni: négyéves eltiltást kapott az olimpiai ezüstérmes

MTI MTIMTI MTI
2019.06.17. 14:01
Doppingolás miatt négyéves eltiltást kapott Eunice Jepkirui Kirwa olimpiai ezüstérmes maratoni futó.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) bejelentése szerint a kenyai születésű, de bahreini színekben induló atléta versenyzési jogát egy hónapja függesztették fel, mivel a vér oxigénszállító képességét jelentősen emelő eritropoetin (EPO) használatát mutatták ki nála. A 35 éves futó a 2016-os riói játékokon lett második, a 2015-ös pekingi világbajnokságon pedig bronzérmet szerzett.

A riói női maratoni dobogósai közül Kirwa a második, akit doppingvétségen értek, a győztes kenyai Jemima Sumgongot ugyanis nyolc évre eltiltották, de olimpiai aranyérmétől nem fosztották meg.

A múlt héten Kirwa öccse, a kenyai Felix – aki ugyancsak a leghosszabb távon versenyez – kilenc hónapos eltiltást kapott sztrichnin használata miatt.

Az utóbbi hónapokban már több mint 30 kenyai atlétát tiltottak el doppingolás miatt, köztük olimpiai bajnokokat is.