MTI 2019.07.09 17:52 Frissítve: 2019.07.09 17:59

Gyulai Memorial: Halász második férfi kalapácsvetésben

A tavalyi felnőtt Eb-n bronzérmes, U20-as világbajnok Halász Bence 77.36 méterrel a második helyen végzett a férfi kalapácsvetők versenyében kedden, a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon, Székesfehérváron.

A számot a világ- és Európa-bajnok lengyel Pawel Fajdek nyerte 80.49 méteres eredménnyel, ezzel negyedszer diadalmaskodott a magyar viadalon. A dobogó harmadik fokára az olimpiai bronzérmes lengyel Wojciech Nowicki állhatott fel, aki 76.60 méterig jutott.

Rába Dániel (71.93 m) kilencedik, Pásztor Bence (70.84) tizedik, Hudi Ákos (69.69) pedig tizenegyedik lett.

A 2016-ban, Rio de Janeiróban ötkarikás bajnok tádzsik Dilsod Nazarov 73.93-mal csupán a hetedik helyen végzett.

A nők kalapácsvető-versenyét a francia Alexandra Tavernier nyerte 72.84 méterrel. Második lett a lengyel Joanna Fiodorow 71.72-vel, harmadik pedig a szlovák Martina Hrasnová 71.05-tel.

A korábbi U18-as világbajnok, a tavalyi berlini Eb kilencedik helyezettje, Gyurátz Réka zárt a negyedik helyen 70.38 méteres dobással. A másik magyar induló, az U20-as Eb-re készülő 19 éves Németh Zsanett nyolcadik lett 61.83-mal.

2019.07.12 09:18:20

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A keddi Gyulai Memorial egyik sztárja Ramil Guliyev, a világ- és Európa-bajnok azeri-török sprinter volt.

2019.07.10 23:47:33

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ahogy az illik egy, a nemzetközi atlétikai versenynaptárban egyre előkelőbb helyet elfoglaló viadalhoz. Amelyet minden pillanatban beleng a névadó Gyulai István emléke.

2019.07.05 19:55:17

Atlétika JOCHA KÁROLY

Magasugró akart lenni, váltófutásban is országos bajnok lett, és Európa legjobbja távolugrásban.