nemzetisport.hu 2013.12.18 12:54 Frissítve: 2015.03.29 01:25

Gyász: 13 évesen elhunyt az egyik legígéretesebb atlétánk

Mindössze 13 éves korában Egerben elhunyt Kun Zita, a magyar atlétikasport egyik legnagyobb reménysége.

(Fotó: szeretlekmagyarorszag.hu)

Szén-monoxid-mérgezés következtében, szerdán Egerben elhunyt Kun Zita, az egyik legreményteljesebb magyar atléta. A sokszoros utánpótlás magyar bajnok, több európai viadalon győztes, kiemelkedően tehetséges 13 éves válogatott sportoló vasárnap lakásában, zuhanyzás közben szenvedett súlyos mérgezést. Az orvosok hiába küzdöttek életéért, a kómába esett kislányt nem tudták újraéleszteni.

Kun Zita, az Egri Városi Sportiskola versenyzője öt számban vezeti a magyar ranglistát, távolugrásban 560 centiméter volt a legjobbja. Varsóban távolugrásban pályacsúcsot tart a gyermek korosztályban, a dortmundi nemzetközi gyermek viadalon pedig két versenyszámban nyert.

2019.03.03 23:06:13

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Márton Anita immár ötödik éve minden világversenyről éremmel tér haza.

2019.03.03 09:59:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Glasgow)

A fedett pályás Eb-n induló brit gátfutó versenyről versenyre jobb formában van.

2019.02.21 09:41:51

A magyar súlylökő ismét címvédőként indul a fedett pályás Európa-bajnokságon.

2019.02.15 03:04:01

Atlétika nemzetisport.hu

A 9-szeres olimpiai bajnok amerikai szupersztár gyakorló nagypapa, kétéves unokája a legjobb dolog az életében.