Bolt 9.86 mp-cel nyert 100-on a GyL-döntőben

Vágólapra másolva!
2012.09.07. 23:21
null
Bolt a GyL-döntőben sem talált legyőzőre (Fotó: Reuters)
Címkék
Az olimpiai bajnok jamaicai Usain Bolt 9.86 másodperccel nyert 100 méteren az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat pénteki, brüsszeli döntőjében. A világ leggyorsabb embere már korábban biztosította első helyét összesítésben.

Honfitársa és legnagyobb riválisa, Yohan Blake 200 méteren futott, és ott 19.54-gyel győzött.

A férfiak 1500-as versenyében a kenyai Silas Kiplagat lett az első 3:31.98 perces eredménnyel, ezzel bebiztosította győzelmét a GyL-sorozatban. 10 000 méteren az ugyancsak kenyai Emmanuel Kipkemei Bett a világ idei legjobb idejével, 26:51.16-tal végzett az élen.

Aries Merritt és az ő világcsúcsa
Aries Merritt és az ő világcsúcsa

Távolban az orosz Alekszandr Menkov 8.29 méterrel győzött, és ebben a számban összetettben is ő volt a legjobb, akárcsak diszkoszban az észt Gerd Kanter (66,84 m).

Az este során korábban az amerikai Aries Merritt 110 m gáton 12.80 mp-cel új világcsúcsot repesztett.
A női mezőnyben 400 m gáton a jamaicai Kaliese Spencer 53.69 mp-es eredménnyel biztosította be összetett sikerét. 200 méteren az amerikai Charonda Williamsnek egy mostani harmadik hely is elegendő volt a végső GYL-győzelemhez.

Az 5000 méter fináléja izgalmasan alakult, a kenyai Vivian Jepkemoi Cheruiyot és Mercy Cherono ugyanis nem csak a brüsszeli, hanem az összetett első helyért is összecsapott, végül előbbi duplán győzött.

Legfrissebb hírek

Történelmi mérföldkő: Magyarország felnőtt vadvízi világkupaversenyt rendez 2026-ban

Kajak-kenu
30 perce

Szoboszlai negyedszer nyert, megdőlt Portisch rekordja – íme, az év legjobbjai!

Egyéb egyéni
33 perce

Juan Antonio Samaranch: Magyarország a világ egyik legfontosabb sportnemzete

Egyéb egyéni
1 órája

Allen kiütötte Maye-t az NFL MVP-versenyből? Stafford lehet a nevető harmadik

Amerikai sportok
2 órája

Ökölvívás: „Nemcsak éremben mérik az eredményességet” – Gál László

Utánpótlássport
2 órája

FIFA The Best-gála: argentin labdarúgó kapta a Puskás-díjat

Minden más foci
2 órája

A PSG-nek közel hatvanegymillió eurót kell fizetnie Mbappénak

Francia labdarúgás
2 órája

Az FTC bejelentette a dán válogatott irányító érkezését – hivatalos

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik