Atlétikai vb: Pars a második próbálkozásával döntős

2013.08.10. 15:44
Pars Krisztián a moszkvai dobókörben (Fotó: Reuters)
Pars Krisztián a férfi kalapácsvetők selejtezőjében a második, 79.06 méteres dobásával elérte a döntőhöz szükséges szintet, így olimpiai bajnokunk ott lesz a szám hétfő esti fináléjában a Moszkvában zajló atlétikai világbajnokságon. Hudi Ákos a 15. lett a kvalifikáció során, ezzel ő befejezte szereplését.

A döntőbe jutáshoz legalább 77 métert kell elérniük a férfi kalapácsvetőknek vagy a legjobb 12 között kell végezniük a selejtezőben. Pars a kvalifikáció A-csoportjában vett részt, és az első, 75.21-es biztonsági dobása után második próbálkozásra már 79.06 méterre hajította a szert, így elfoglalta helyét a hétfő esti döntőben.

A japánok olimpiai és világbajnoka, Murofusi Kodzsi 76.27 méterrel nem dobta meg a szintet, de a 8. legjobb eredménnyel így is finalista.

Az élete első világbajnokságán induló Hudi Ákos a B-csoportban lépett dobókörbe, és bár 74.30 méterrel sokáig jól állt, végül a 15. helyen végzett összesítésben, így ő nem jutott döntőbe.

A legjobb eredményt Pars érte el a selejtező során, rajta kívül négyen jutottak 77 méter fölé.

...
15. Hudi Ákos 74.30 (nem jutott döntőbe)

Kazi Tamás bejutott a 800 méteres síkfutás elődöntőjébe. A magyar futó 1:46.48 percet futott az előfutamban, és ugyan ezzel csak az ötödik lett az etapban, ám a futam rendkívül erős volt, így nem volt kérdéses, hogy ő is ott lesz azok között, akik nem helyezés, hanem időeredmény alapján futhatnak a holnap esti elődöntőben. A 24 továbbjutóból Kazi ideje összesítésben a 12. legjobb lett végül.

Edna Kiplagat megvédte címét a női maratoni futásban

A vb első aranyérme a 33 éves kenyai Edna Kiplagaté lett, aki megvédte címét női maratoni futásban. A táv nagy részében az olasz Valeria Straneo vezetett (még 40 km-nél is), de a hajrában megverte őt a címvédő Edna Kiplagat, így 2011-es tegui sikere után ismételni tudott a kenyai futó. Straneo a második helyre futott be, a bronzérem a japán Fukusi Kajokóé lett.

NŐI MARATONI, A DOBOGÓSOK
1. Edna Kiplagat kenyai 2:25:44 óra
2. Valeria Straneo olasz 2:25:58
3. Fukusi Kajoko japán 2:27:45

A férfiak 10 000 méteres síkfutását a szám olimpiai címvédője, Mo Farah nyerte meg. A britek szomáliai születésű klasszisa a második vb-aranyát gyűjtötte be, 2011-ben Teguban 5000 méteren diadalmaskodott. A dobogóra még az etióp Ibrahim Jeilan, és a kenyai Paul Tanui állhatott fel.