Atlétikai vb: két kenyai futó megbukott a doppingvizsgálaton

MTI MTIMTI MTI
2015.08.26. 13:45
Két kenyai atléta doppingellenőrzése pozitív eredménnyel zárult a pekingi világbajnokságon. A nemzetközi szövetség (IAAF) szerdai tájékoztatása szerint a 400-as Joyce Zakary és a 400 gáton szerepelt Koki Manunga bukott meg. A mintákat a versenyek előtt, augusztus 20-án és 21-én vették tőlük a kenyai csapat szállodájában.

Zakary a női 400 első köréből 50.71 másodperces országos csúccsal jutott tovább, a keddi elődöntőben azonban már nem volt ott a rajtnál. Manunga a női 400 gát első fordulójában 58.96 másodpercet futott, ezzel kiesett.

A kenyai atlétákat hosszú ideje támadják és doppingolással gyanúsítják. Legutóbb, kedden az ARD német televízió közölt riportot, melyben két korábbi kenyai futó vallotta be, hogy az atlétákat korábban rendre értesítették a versenyen kívüli doppingellenőrzések idejéről, a helyi sportági vezetők pedig hajlandóak voltak pozitív eseteket eltusolni.