MTI 2014.08.13 11:32 Frissítve: 2015.02.17 03:40

Atlétikai Eb: Helebrandt a 25. helyen gyalogolt a célba

Helebrandt Máté a 25. helyen végzett a 20 km-es gyaloglásban szerdán a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon, Rácz Sándor nem ért célba. Az aranyérmet a spanyol Miguel Ángel López szerezte meg.

A gyaloglóknak hűvös, 16-17 fokos időben, s végig esőben kellett teljesíteniük a távot, keresztülhaladva a belvárososon.

Húsz kilométer után az érmek sorsáról csak másodpercek döntöttek: a világbajnoki bronzérmes Miguel Ángel López két orosz versenyző előtt szinte mellbedobással nyert, az első négy helyezett
két másodpercen belül ért célba. A vb-címvédő Alekszandr Ivanov egy másodperccel kapott ki spanyol riválisától.

A londoni olimpián is résztvevő Helebrandt Máté 1:27:54 órával a 25. helyen végzett a 34 fős mezőnyben.

Atlétika BERTA MIHÁLY

ALAPVONAL. S azt már csak egészen halkan mondom, hogy ha Biles az elkövetkező alig egy év alatt brutálisan ráfeküdne a felemás korlátra, akkor...

2019.10.16 22:24:16

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A BSI három legnagyobb versenye 2.32 milliárd forintot tett hozzá 2015-ben a GDP-hez. Tavaly a 20 ezernél több külföldi látogató 70 ezernél több vendégéjszakát töltött el nálunk, ráadásul több mint 70 százalékuk öt éven belül vissza is akar térni, így nem túlzás futóturizmus kialakulásáról beszélni.