nemzetisport.hu 2014.08.14 19:26 Frissítve: 2015.03.08 02:29

Atlétikai Eb: Baji Balázs döntőbe jutott 110 méter gáton

Baji Balázs az elődöntőben második lett futamában, ezzel bejutott a 110 méteres gátfutás döntőjébe a zürichi atlétikai Eb-n.

Az elődöntő második futamában szereplő Baji Balázs 13.31-es idővel második lett a francia Pascal Martinot-Lagarde mögött, az első futamban pedig ketten futottak nála gyorsabban. A 25 éves békéscsabai gátfutó egy századdal megjavította a magyar csúcsot.

„Hatalmas álmom volt az országos csúcs megdöntése és a döntőbe kerülés is. Nem volt ez egy tökéletes futás, ennek ellenére sikerült ilyen jó időt elérnem. Remélem, a döntőben jó pályát kapok, az fontos a végeredmény szempontjából” – nyilatkozott az MTI-nek Baji Balázs.

Hozzátette: örült, hogy a két francia közé került, hiszen ők voltak a favoritok.

„Az volt a cél, hogy velük menjek, s ha olyan a szituáció, próbáljam egyiküket megelőzni, ez sikerült” – mondta Baji.

A finálét csütörtök este 21.50-kor rendezik a hivatalos program szerint.

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Az atlétika és a futball törvénye nem összevethető, ám az emlékezetes tett következménye itt is ugyanúgy képes befolyásolni életeket, sőt – mivel a foci nehezebben mérhető, a reá IRÁNYUló figyelem MEG túltesz mindenen – TALÁN még inkább.

2019.03.03 23:06:13

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Márton Anita immár ötödik éve minden világversenyről éremmel tér haza.

2019.03.03 09:59:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Glasgow)

A fedett pályás Eb-n induló brit gátfutó versenyről versenyre jobb formában van.

2019.02.21 09:41:51

A magyar súlylökő ismét címvédőként indul a fedett pályás Európa-bajnokságon.

2019.02.15 03:04:01

Atlétika nemzetisport.hu

A 9-szeres olimpiai bajnok amerikai szupersztár gyakorló nagypapa, kétéves unokája a legjobb dolog az életében.