nemzetisport.hu 2017.12.17 10:13 Frissítve: 2017.12.17 12:06

Atlétika: kihirdették 2017 legjobbjait az év végi gálán

Megtartotta hagyományos év végi gáláját a Groupama Aréna rendezvénytermében az idén 120 éves Magyar Atlétikai Szövetség, amelyen a sportág hazai vezetőségén és legjobb versenyzőin kívül részt vett a norvég Svein Arne Hansen, az európai szövetség elnöke, valamint Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is.

Megválasztották az év legjobb atlétáit, ezen a téren azonban nem volt meglepetés, a férfiak között a világbajnoki bronzérmes gátfutó, Baji Balázs (Békéscsabai AC, majd Budapest Honvéd), a hölgyek között a világbajnoki ezüstérmes, fedett pályás Európa-bajnok súlylökő, Márton Anita (Békéscsabai AC) kapta a díjat, a legjobb edző Baji trénere, ifj. Tomhauser István lett.

Érdekes, hogy az utánpótláskorú győztesek a férfiak mezőnyében a kalapácsvetők, ráadásul valamennyien a Dobó SE versenyzői közül kerültek ki, Halász Bence (U23), Rába Dániel (U20) és Varga Donát (U18) egyaránt Németh Zsolt és Németh László tanítványa Szombathelyen.

A nők között a gátfutó Kozák Luca (U23), a távolugró Farkas Petra (U20) és a gátfutó Mátó Sára (U18) nyert.

2018.09.11 12:52:40

Atlétika LIPICZKY ÁGNES

„Tudom, hogy sok hibával élem az életem, de, mondjuk, egyben biztos vagyok: sosem amfetaminoztam.”

2018.08.12 10:31:19

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Hét év után tért vissza Magyarországra a világklasszis amerikai hármasugró.

2018.08.12 00:12:52

NS–VÉLEMÉNY. Van a kontinens-viadalon egy stabil döntősünk az egyik legnehezebb versenyszámban.

2018.08.08 16:27:44

Atlétika VINCZE SZABOLCS (BERLIN)

Újdonsült Eb-érmesünknél nem áll meg az élet, máris azon morfondírozik, mit kellett volna másképp csinálnia.