B. L. 2019.10.02 18:30 Frissítve: 2019.10.02 20:29

Ajánló: közel a maratoni rekorddöntéshez Berlinben

Kenenisa Bekele 12 évvel korábban kizártnak tartotta, hogy két órán belül teljesíthető a maratoni táv, de a háromszoros olimpiai bajnok a hét végén csak két másodperccel maradt el a csúcstól.

Kenenisa Bekele 12 évvel ezelőtt a spanyol El Periódicónak adott interjút, amelyben kizártnak tartotta, hogy lesz valaha olyan, aki két óránál gyorsabban futja le a maratoni távot.

„Normális körülmények között senki sem lesz képes erre” – mondta 26 évesen, nem sokkal világraszóló sikerei előtt.

Bár állítását azóta sem cáfolta senki, közel állunk hozzá, mert a jelenlegi csúcstartó, a kenyai Eliud Kipchoge tavaly 2:01:39-es idővel ért célba a Berlin Maratonon, idén pedig gőzerővel készül, hogy két óra alatt teljesítse a 42 195 métert. És itt jön a képbe a 37 esztendős Bekele, aki 2:01:41-es idővel nyerte meg az idei Berlin Maratont, vagyis csupán két másodperccel maradt el Kipchoge rekordjától.

Egyéb érdekességet az idei Berlin Maratonról a csupasport.hu weboldalon tudhat meg.
2020.03.16 17:13:44

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Szűcs Valdó a vestibularis neuritist legyőzve, az utolsó esélyével élve jutott el nemzetközi szinten is kiváló fedett pályás eredményekig.

2020.03.10 17:02:02

Atlétika THURY GÁBOR

„Eredményét papírra vetni, / Lapban kinyomtatni nem szabad, / Mert mire a hír megjelenne, / Iharos még jobbat szalad.”

2020.02.10 08:11:30

„Legyen jó napod, öreg! De azért ne túl jó” – üzente a verseny előtt az eddigi rekorder. Túl jó lett.

2020.02.04 18:33:03

A 83. AIPS-kongresszus díjátadó ünnepségének egyik műsorvezetője volt az olimpiai bajnok hármasugró.