Világcsúcshoz közeli idővel nyert Kendra Harrison Eugene-ben

Justin Gatlin 9.88-cal győzött 100-on, Christian Taylor 17.76 méterrel hármasugrásban.

2016 LEGFONTOSABB NEMZETKÖZI ÉS HAZAI ATLÉTIKAI VERSENYEI

Olimpia • Európa-bajnokság • Fedett pályás vb • Gyémánt Liga • IAAF Challenge League • Maratonik.

Megvan az Eb-szint, Kazi Tamás is indulhat a kontinensviadalon

Az idén ötödször országos utánpótláscsúcsot javító gerelyhajító, Rivasz-Tóth Norbert is ott lehet Amszterdamban.

Pars Krisztián hetedik lett a tengerentúli Gyémánt Liga-versenyen

Pawel Fajdek nyerte a kalapácsvetők versenyét, Mo Farah a világ idei legjobbját futotta 10 000 méteren.

30 045 – rekordlétszám a 31. Vivicittán

Csere Gáspár 1:07:32 órás pályacsúccsal nyerte a félmaratonit • A nőknél Merényi Tímea lett a legjobb.

Márton Anita ezüstérmet szerzett Pekingben

Súlylökőnknek a Gyémánt Liga után immár a World Challenge-ben is van második helye az idén.

Két világcsúcs a balatonfüredi ultramaratonon

Joe Fejes az abszolút első, a korosztályos világrekordok Wolfgang Schwerk nevéhez fűződnek.

Récsei Rita olimpiai szintet ért el 20 km-es gyaloglásban

A Bp. Honvéd 20 éves versenyzője második lett az ob-n a szintén riói kvótás Madarász Viktória mögött.

Rivasz-Tóth újabb U23-as gerelyhajítócsúcsa

A törökszentmiklósi atléta saját korábbi rekordját javította meg.

Közel a világcsúcshoz a London Marathonon

Eliud Kipchoge versenycsúccsal ért a Buckingham Palotához, és ha kilenc másodperccel gyorsabb...

Sporttörténelmi kettős etióp siker a Boston Marathonon

A 2013-as versenyt tragédiába fordító robbantások áldozatairól ezúttal sem feledkeztek meg.

Félmaratoni-vb: elesett a rajtnál, mégis első lett

A hat éremből öt a kenyaiaké lett, a hatodikat a házigazdák kedvence, Mo Farah kisprintelte magának.

Gazdára talált a két félmillió dolláros maratoni díj

A Tokiói Maratonival lezárult az egyéves sorozat, két kenyai, Eliud Kipchoge és Mary Keitany az összetett győztes.

Szenzációs idők a dubai maratoni viadalon

Két etióp, Tesfaye Abera és Tirfi Tsegayea győzött világ legnagyobb pénzdíjazású maratoniján.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, AMSZTERDAM

Július 6–10.: a teljes program • Hollandia először rendez szabadtéri kontinensbajnokságot.

A Békaember, a Prágai lokomotív, a Szél gyermeke

Hitler csak intett Jesse Owensnek. A kilencszeres bajnok Carl Lewist az NBA-ben és az NFL-ben is draftolták.

Usain Bolt állva hagyta a mezőnyt, 10 mp-en belül győzött

A hatszoros olimpiai bajnok sprinter enyhe ellenszélben diadalmaskodott Ostravában.

Justin Gatlin 10.02-vel kezdte az évet Kavaszakiban

Kingstonban a férfiaknál Asafa Powell, a nőknél Shaunae Miller győzött 200 méteren.