FA-kupa: Bogdán szögletből kapott gólt, a Liverpool elkerülte a kudarcot

2016.01.08. 21:45
Bogdán Ádám melléütött a labdának Lee Holmes szögleténél (Fotó: Action Images)
Az angol FA-kupa harmadik fordulójában a Liverpool a negyedosztályú Exeter City vendégeként 2–2-es döntetlent játszott, így megismételendő mérkőzésre kényszerül. A „vörösök” kapuját a magyar válogatott Bogdán Ádám őrizte, aki a hazaiak második góljánál nagyot hibázott.

Meglehetősen rossz talajú pályán kezdődött a tartalékos Liverpool exeteri vendégjátéka, amelynek következményeként az első percek szinte eseménytelenül teltek el. Túl sokat azonban így sem kellett várni az első meglepetésre, hiszen a kilencedik percben egy gyors hazai támadás végén Jamie Reid jobb oldali beadását Tom Nichols tizenegy méterről, becsúszva a jobb alsó sarokba lőtte, esélyt sem hagyva Bogdán Ádámnak a hárításra. 1–0

1–0, Nichols

Nem örülhettek azonban sokáig az Exeter szurkolói, hiszen három perccel a vezető találatot követően a hazai védők ügyetlenkedése után Jerome Sinclair elé került a labda, aki higgadtan, tizenhárom méterről a kapu bal alsó sarkába passzolt, megszerezve ezzel az első liverpooli gólját. 1–1

1–1, Sinclair

A folytatásban inkább a hazaiak előtt adódtak lehetőségek: előbb David Noble bombázott közelről a kapu fölé, majd az üresen érkező Christian Ribeiro fejelt centikkel a kapufa mellé egy bal oldali beadást.

Az igazi hideg zuhany azonban az első félidő hosszabbításában jött a liverpooli – és a magyar – szurkolóknak, miután Lee Holmes jobb oldali szöglete más játékos érintése nélkül Bogdán Ádám kapujában kötött ki. 2–1

2–1, Holmes

A második félidő első zicceréből a Liverpool újra egyenlíthetett volna, azonban Christian Benteke hiába fejelt kapura öt méterről, Robert Olejnik óriási bravúrral szögletre ütötte a próbálkozását. A 73. percben már az osztrák kapus sem tudott segíteni, miután egy bal oldali beadást röviden vágtak ki a hazai védők, így a labda Bradley Smith elé került, aki tíz méterről kapásból a hálóba lőtt. 2–2

2–2, B. Smith

A találkozó hajrájában már nem esett több találat, így az Exeter City kiharcolta, hogy az Anfield Roadra utazhasson, és megismételendő mérkőzést játszhasson.