Alexis Sánchez duplájával nyert az Arsenal; már második a Soton

2014.10.25. 15:57
Alexis Sánchez ezzel az emeléssel szerezte meg a vezetést (Fotó: Action Images)
Az angol Premier League-ben szereplő Arsenal labdarúgócsapata Alexis Sánchez duplájával 2–0-ra nyert a Sunderland otthonában. A Stoke Cityt legyőző Southampton a Manchester Cityt megelőzve már a második helyen áll a tabellán.

A Sunderland múlt héten súlyos vereségbe szaladt bele a Southampton vendégeként, így nem várhatta önbizalomtól duzzadva az Arsenalt. Az első félidőben a londoniak játszottak fölényben, a hazaiak jobbára csak védekeztek, de azt stabilan, így sokáig tartani tudták magukat.

A 30. percben hatalmas egyéni hibára volt szükség ahhoz, hogy megtörjön a gólcsend: Alexis Sánchez támadta le a felezővonal környékén Wes Brownt, aki ezért a hazaadás mellett döntött, de annyira sután ért bele a labdába, hogy a chilei egy az egyben törhetett kapura, majd 15 méterről okosan emelte át a labdát a kapujából kilépő Vito Mannone fölött. 0–1

A második félidő hasonló mederben folyt, mint az első játékrész, az Arsenal birtokolta sokkal többet a labdát, míg a Sunderland védekezett, igaz, a vendéglátók azért már többször is előremerészkedtek, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kidolgozni, ami meg eljutott kapuig, azt simán fogta Wojciech Szczesny.

A végeredményt aztán Alexis Sánchez állította be a 92. percben: Mannone egy hazaadást követően nem rúgta el a labdát, hanem odaszerencsétlenkedte azt Alexis Sánchez elé, aki három méterről passzolt a kapuba. 0–2

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Liverpoolnál a kezdőcsapatban kapott helyet (az onnan sokak által kikövetelt) Mario Balotelli, aki egyelőre mélyen tudása alatt teljesít új klubjában. Az olasz támadó a Hull City ellen sem tudta segíteni csapatát, amely 0–0-s döntetlent játszott.

A nyáron több kulcsjátékosát elvesztő Southampton a 2014–2015-ös szezonban is remek teljesítményt nyújt. A „szentek” a Stoke City elleni találkozójukat a 33. percben döntötték el Sadio Mané révén, és ezzel a korai meccsen vereséget szenvedő Manchester Cityt megelőzve már a tabella második helyén állnak!

A gólokban nem bővelkedő, négy órától kezdődő mérkőzéseken a WBA–Crystal Palace találkozó segített egy kicsit, amelyen négy találat is született. A vendégek az első félidőben kétgólos előnybe kerültek, a második játékrészben azonban a hazaiak egyenlítettek. Saido Berahino a 93. percben büntetőből egalizált.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Liverpool–Hull City 0–0
Southampton–Stoke City 1–0 (Mané 33.)
Sunderland–Arsenal 0–2 (Sánchez 30., 92.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 2–2 (Anichebe 51., Berahino 90+3. – 11-esből, ill. Hangeland 16., Jedinak 45+1. – 11-esből)

KORÁBBAN
West Ham United–Manchester City 2–1 (Amalfitano 21., Sakho 75., ill. David Silva 78.)