Suárez és a Chelsea négyig jutott, az Everton Moyest keserítette

2013.12.04. 22:50
Luis Suárez a pálya minden pontjáról veszélyes volt a Norwich ellen (Fotók: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában az éllovas Arsenal sima győzelmet aratott a Hull City felett hazai pályán. A Liverpool a mesternégyesig(!) jutó Luis Suárez vezetésével 5–1-re kiütötte a Norwich Cityt, a Chelsea gólzáporos meccsen Eden Hazard remeklésének köszönhetően nyert Sunderlandben, míg az Everton korábbi menedzserét, David Moyest keserítette, a liverpooliak 1–0-ra nyertek a Manchester United vendégeként. A Manchester City a csereként Gera Zoltánt is bevető WBA otthonában győzött 3–2-re úgy, hogy a hajrában belefért a kiengedés.

SUÁREZ: MESTERNÉGYES!

A Liverpool 5–1-es győzelemmel rendezte le a Norwich Cityt. De hogy! A „vörösök” első négy gólját Luis Suárez szerezte! Az uruguayi óriási bombával nyitott a 15. percben, John Ruddy teljesen tehetetlen volt a „hulló falevéllel” szemben. Szűk negyedóra sem telt el, máris duplánál járt a dél-amerikai, majd újabb tíz perc elteltével már mesterhármast ünnepelhetett, egy remek csel után bombázott a kapuba. Ezzel azonban csak az első félidőnek volt vége, a második játékrész sem múlt el Suárez-gól nélkül: a 74. percben szabadrúgásból is betalált. Bradley Johnson a hajrában ugyan szépített, ám egy aprócska meglepetést még mindig tartogatott Suárez a benne hívő fantasy-játékosoknak: gólpasszt adott Raheem Sterlingnek – a Liverpool 5–1-re kiütötte a Norwichot.

Suárez már 12 gólnál tart a PL-ben, többnél, mint a Norwich (11), az ellenfél szótárában alighanem a legcsúnyább szitokszó lesz a neve: az elmúlt négy meccsén összesen 11 gólt szerzett a „kanárik” ellen az uruguayi.

ARSENAL–HULL CITY

Ezeröt nap után újra az ágyúsok kezdőjében kapott helyet Nicklas Bendtner, és a dán csatár hamar meg is hálálta Arsene Wenger bizalmát. A 2. percben Carl Jenkinson adta a jobb szélről középre a labdát, az ötösön védőjénél sokkal magasabbra ugró dán pedig egy erős fejessel megszerezte a hazaiaknak a vezetést. 1–0

A gyors gól után is lendületben maradtak az „ágyúsok”, és sorra dolgozták ki a helyzeteket a Hull kapuja előtt, majd a fordulás után szinte azonnal kettőre növelték előnyüket. A 47. percben Mesut Özil egyérintőzött Aaron Ramseyvel a tizenhatos bal sarkánál, majd miután visszakapta a labdát, a német higgadtan elpasszolt az elfekvő Allan McGregor mellett. 2–0

A rengeteg Arsenal-lehetőség ellenére az eredmény ezt követően már nem változott, az „ágyúsok” 2–0-ra legyőzték a Hull Cityt, és így őrzik négypontos előnyüket a Chelsea előtt a tabella élén.

SUNDERLAND–CHELSEA

Gyors gólváltással indult a mérkőzés, a 14. percben Jozy Altidore szerzett vezetést, miután Andrea Dossena szabadrúgását követően elaludtak a vendég védők. Három perccel később azonban jött a válasz, Eden Hazard bal oldali beadását követően az ötösnél berobbanó Frank Lampard fejelt a bal alsó sarokba. A Chelsea-nek még az első félidőben összejött a fordítás, miután az első félidőben nagyon agilisan játszó Hazard kilőtte a bal alsó sarkot 17 méterről a 36. percben. 1–2

A második játékrész elején hamar ki tudott egyenlíteni a Sunderland: az 50. percben Emanuele Giaccherini szögletét követően John O’Shea lőtt nyolc méterről a jobb alsó sarokba. 12 perccel később azonban megint a vendégeknél volt az előny. Hazard és Lampard összjátékát követően utóbbi sarokkal készítette le a labdát a belga játékosnak, aki tíz méterről bombázott a bal felső sarokba. 2–3

A gólesőnek itt még nem volt vége, a mérkőzés hajrájára fordulva Phil Bardsley szerzett öngólt, miközben menteni próbált Demba Ba beadását követően, majd két perccel később az ellenfél kapujánál volt eredményes a védő egy szögletet követően. 3–4

Több gól már nem született, a Chelsea zsinórban kilencedik bajnoki sikerét aratta a Sunderland otthonában, és továbbra is tapad az éllovas Arsenalra.

MANCHESTER UNITED–EVERTON

A Manchester United Sir Alex Ferguson után – mi tagadás, David Moyes nem a legjobban indította manchesteri karrierjét, egykori csapatát, az Evertont például kétpontos hátrányból, a nyolcadik helyen állva fogadhatta. A még mindig sérült Robin van Persie távollétében természetesen Wayne Rooneyra maradt a gólszerzés dandárja, és egykori csapata ellen Roo lőtt is egy kapufát az első félidőben, egy ziccerét pedig megfogta a másik ex, Tim Howard. Egy negyedik, Marouane Fellaini az utolsó pillanatban lopta le kapuja előtt a gólra éhes Romelu Lukaku lábáról a labdát – az ötödik ex, a most liverpooli Darron Gibson egyébként sérülés miatt nem léphetett pályára.

FORDÍTOTT A SPURS

A Southampton kétszer egyenlített az Aston Villa ellen, de végül zsinórban harmadik vereségét is elszenvedte, a győzelmet Fabian Delph szállította a birminghamiek számára. A Stoke–Cardiff – talán nem is meglepő módon – gól nélküli döntetlennel ért véget. A Newcastle négy győzelem után nagyon simán kikapott a Swansea-tól, 3–0-ra. A Fulham hiába vezetett a londoni derbin a Tottenham ellen, folytatódott a kudarcsorozata, miután Vlad Chiriches és Lewis Holtby találata a Spurs sikerét hozta, André Villas-Boas gárdája így négymeccses nyeretlenségi szériájának intett búcsút.

Az első félidőben a vendégek több kapura lövéssel is jelentkeztek, egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, és ez így maradt a fordulást követően is, sőt, jó negyedórára mezőnyfölénybe kerültek. Moyes a Nani, Adnan Januzaj, Javier Hernández trió bevetésével próbált segíteni csapatának, miközben Danny Welbeck a lécre bólintott az egyik oldalon, Deulofeu ziccert rontott a másikon. Az utolsó húsz percben beindul a szokásos MU-henger – gondolták sokan, de tévedtek: Kevin Mirallas szabadrúgásból megdöngette a kapufát, majd egy védelmi zárlatot a lesérült Leighton Bainest helyettesítő Bryan Oviedo használt ki: 0–1!

A hajrában okosan járatta a labdát az Everton, az MU-nak lövése sem volt: nagyon nem kerek valami mostanában a „vörös ördögöknél”, 1992 óta először nyertek az Old Traffordon a „stolverkosok”.

WEST BROMWICH ALBION–MANCHESTER CITY

A Manchester City úgy kezdte a mérkőzést, hogy tudatosítsa a hazai csapatban, itt ma csak a kékek nyerhetnek. Ennek megfelelően Sergio Agüero már a 9. percben megszerezte a vezetést a Citynek, a hazaiak pedig nem találták a gyors manchesteri csatárok ellenszerét. Ezért keveseket ért váratlanul, hogy gyönyörűen kijátszott akció végén a 24. percben Yaya Touré megduplázta a vendégek előnyét. 0–2

Az első félidő úgy ért véget, hogy a WBA-nak szinte még kapura lövése sem volt. Ezért a második félidőre egy aktívabb West Bromwich jött ki az öltözőből, de igazán nagy helyzetbe nem tudtak kerülni a hazai csatárok. Küszködtek, igyekeztek, még Gera Zoltánt is bevetették, de gólt a City rúgott. A Kolarov buktatása után megítélt tizenegyest Yaya Touré váltotta gólra a 74. percben. 0–3

Az utolsó negyedórában leeresztett a City, a WBA pedig ment előre rendületlenül, és előbb Costel Pantilimon öngóljával, majd Victor Anichebe szép egyéni megmozdulásával feljöttek egygólos különbségre, de az egyenlítésre már szemernyi esélyük sem volt. A City 3–2-es sikerével megérdemelten vitte haza az értékes három pontot.

PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Arsenal–Hull City 2–0 (Bendtner 2., Özil 47.)
Liverpool–Norwich City 5–1 (Suárez 15., 29., 35., 74., Sterling 88., ill. B. Johnson 83.)
Manchester United–Everton 0–1 (Oviedo 86.)
Southampton–Aston Villa 2–3 (J. Rodriguez 48., Osvaldo 69., ill. Agbonlahor 15., Kozák 64., Delph 80.)
Stoke City–Cardiff City 0–0
Sunderland–Chelsea 3–4 (Altidore 14., O'Shea 50., Bardsley 86., ill. Lampard 17., Hazard 36., 62., Bardsley 84. – öngól)
Swansea City–Newcastle United 3–0 (N. Dyer 45+1., Debuchy 67. – öngól, Shelvey 81.)
Fulham–Tottenham Hotspur 1–2 (Dejagah 56., ill. Chiriches 73., Holtby 82.)
West Bromwich Albion–Manchester City 2–3 (Pantilimon 85. – öngól, Anichebe 94., ill. Agüero 9., Y. Touré 24., 74. – a másodikat 11-esből)

1. Arsenal 14 11 1 2 29–10 +19 34
2. Chelsea 14 9 3 2 28–14 +14 30
3. Manchester City 14 9 1 4 40–14 +26 28
4. Liverpool 14 8 3 3 30–17 +13 27
5. Everton 14 7 6 1 22–13 +9 27
6. Tottenham 14 7 3 4 13–15 –2 24
7. Newcastle 14 7 2 5 19–21 –2 23
8. Southampton 14 6 4 4 18–13 +5 22