Sokktaktikával diadalmaskodtak a manchesteri csapatok

2010.12.26. 18:03
Tévez gólokkal terelte vissza a helyes útra a Cityt (Fotó: Reuters)
Győzelemmel zárta az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hagyományos karácsonyi fordulóját mindkét manchesteri csapat: a United 2–0-ra verte meg a Sunderlandet, a City 3–1-re a Newcastle-t. Mindkét együttes remek kezdésével – gól(ok) az első 5 percben – alapozta meg a sikert. Ismét nyert a jól szereplő Bolton, hatpontos csatában győzött a Wigan, a Stoke City pedig némi meglepetésre megverte a Blackburnt az Ewood Parkban.

A Manchester United elképesztő lendülettel rontott rá a Sunderlandre, és már az 5. percben meg is szerezte a vezetést az Old Traffordon: Wayne Rooney átadását Dimitar Berbatov bólintotta be. A „fekete macskák" ettől kezdve ijedt nyuszinak tűntek, a sunderlandieknek közük sem volt a mérkőzéshez a továbbiakban.

A gól után előbb Wayne Rooney emelte át Craig Gordont, de kicsivel célt tévesztett, majd Berbatov találta el a kapufát. Ezzel még nem értek véget a vendégvédők megpróbáltatásai: Anderson iszonyú erővel kapta telibe a lécet, Rooney lapos lövését Gordonnak kellett védenie, majd Giggs adott munkát a skót kapusnak. A United azt csinált, amit akart, és tulajdonképpen csak az volt meglepő, hogy az első félidő végén még mindig 1–0 volt az állás.

Fordulás után Nemanja Vidics fejelhetett volna gólt (ehelyett Gordonba bólintott), majd Berbatov egy pazar Anderson-passz után növelte megpattanó lövéssel kettőre a manchesteri előnyt – ez már régóta érett.

Sir Alex Ferguson lecserélte Giggset és a remeklő Andersont (van mire tartalékolni a karácsonyi hajszában), a végére Berbatov is lejött – a United rendkívül magabiztosan győzött a teljesen kilátástalanul játszó Sunderland ellen.

Newcastle-ben a Manchester City öt percen belül lerendezte a mérkőzés érdemi kérdéseit. A 2. percben Carlos Tévez készített elő és Gareth Barry továbbított a hálóba, az 5.-ben pedig James Milner beadása után Tévez növelte az előnyt.

A nagy kedvvel játszó Tévez lövése csak kevéssel kerülte el a kaput a 14. percben; a Newcastle Nolan révén jutott a legközelebb a gólhoz az első játékrészben. A „szarkák" Andy Carroll révén a 72. percben szépítettek, és Nolan egyenlíthetett is volna, de jött Tévez, aki egy Coloccinin megpattanó lövéssel eldöntötte a mérkőzést. Az argentin klasszis negyedszer duplázott ebben a szezonban bajnokin, a City három pontot vitt magával a sosem könnyű St. James' Park-i kirándulásról. Kádár Tamás nem kapott helyet a Newcastle keretében.

Wolverhamptonban hatpontos mérkőzésre került sor a Wolves és a Wigan között, és a Latics örülhetett: Hugo Rodallega előbb gólt szerzett, majd gólpasszt adott Tom Cleverley-nek, a Wigan ezt követően egy gól fórt megtartott, és nagyon fontos győzelmet aratott.

A Reebok Stadium közönsége Matthew Taylor szép góljának, Elmander találatának és egy 2–0-s Bolton-sikernek örülhetett – a Wanderers kitűnően szerepel, az ötödik a tabellán. A Stoke City első szögletéből Huth révén megszerezte a vezetést a Blackburn otthonában, és meg is őrizte a minimális előnyt, majd a végén növelni tudta azt, így némi meglepetésre győztesen hagyta el az Ewood Parkot.