Rooney-triplával Man. United-siker 0-2-ről

2011.04.02. 15:45
Rooney mesterhármasával fordított a Manchester United (Fotó: Action Images)
Bár a szünetben még kétgólos hátrányban volt, végül 4–2-re nyert a Manchester United az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a West Ham United vendégeként. A találkozó hőse a klasszikus mesterhármast szerző Wayne Rooney volt.

A listavezető Manchester United a várakozásoknak megfelelően lendületesen kezdte a találkozót a 17. helyezett West Ham otthonában, és már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést, ám Giggs szöglete után Smalling próbálkozását védte Green.

A 11. percben azonban a hazaiak szerezték meg a vezetést: Carlton Cole próbálta meg átesernyőzni Evrát, aki belekapott kézzel a labdába a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőből Noble lőtt a jobb alsó sarokba, miután Kuszczakot elküldte a másik irányba. 1–0

Sőt! A 24. percben Vidics szabálytalankodott a tizenhatos vonalánál Cole-lal szemben, a játékvezető ezúttal is tizenegyest ítélt. Ismét Noble állt a labda mögé, és nagy erővel, a jó irányba vetődő kapus fölött a bal felső sarokba bombázta a labdát. 2–0

Az első félidőben még Greennek kellett hárítania Pak Dzsi Szung kísérleténél, valamint egy Hitzlsperger próbálkozást láthattunk, gólt azonban többet nem, így kétgólos hazai előny mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban egy perc alatt szépíthetett volna a vendégcsapat, Fábio bal oldali beadását a szünetben beállt Javier Hernández sarokkal próbálta kapura terelni, azonban fölé szállt a labda.

A 65. percben megtört a jég, szépített a Manchester United. A kaputól 23 méterre, kissé jobbról megítélt szabadrúgásnál állt Rooney a labda mögé, és a sorfal mellett eltekerve a bal felső sarokba helyezett. 2–1

Az ezt követő perceket megnyomták a „vörös ördögök”, de legveszélyesebb próbálkozásuk (Carrick pörgetett szöglet után a léc fölé öt méterről) is kimaradt, így az utolsó húsz percre még mindig volt előnye a hazai csapatnak.

A 73. percben azonban már nem, Valencia játszott a jobb oldalról a tizenhatos vonalánál érkező Rooneyhoz, aki egyet tolt a jobb oldal irányába a labdát, majd a jobb alsó sarokba lőtte 100. Manchester Unitedben szerzett bajnoki gólját. 2–2

A 76. percben Berbatov bombáját még védte Green, azonban két perc múlva ismét változott az eredmény: Fábio hülyítette meg Piquionne-t, majd az alapvonalhoz érve Upson kezére emelt, jöhetett az újabb büntető, amelyből Rooney magabiztosan talált a bal alsóba. 2–3

A 84. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, Giggs bal oldali beadása két védő lába között jutott át a hosszún érkező Hernándezig, ő pedig estében négy méterről az üres kapuba terelte a labdát. 2–4

Újabb gól már nem esett, a Manchester United végül kétgólos hátrányból fordítva nyert, és továbbra is vezeti a Premier League-et.

WEST HAM UNITED–MANCHESTER UNITED 2–4