Rooney magára talált, öt pont marad az MU előnye

2011.02.01. 23:06
Rooney Dunne előtt, a labda hamarosan a hálóban... (Fotó: Reuters)
Megőrizte ötpontos előnyét kedden a Manchester United a labdarúgó Premier League-ben: Sir Alex Ferguson együttese a magára találó (két gól, gólpassz) Wayne Rooney vezérletével 3–1-re megverte az Aston Villát, és immár 29 bajnoki óta veretlen – klubrekord-beállítás. A Wigan Athletic egy pontot elvitt kiesési helyosztón a West Bromwich Albion otthonából.

Wayne Rooney megint abban a formában játszott, amelyet a Manchester United szurkolói várnak tőle – a támadó formajavulását az Aston Villa bánta, melynek esélye sem volt így az Old Traffordon.

Rooney 48 másodpercet várt a Villa hálójának megzörgetésével, egy olyan akció után, amelyet nehéz lenne tovább egyszerűsíteni: Edwin van der Sar hosszan előreküldte a labdát kirúgásból, Rooney a labdaátvétellel beállt Dunne elé, majd nagy erővel beküldte a labdát Friedel kapujába. A birminghamiek veterán kapusa nem így képzelte rekorddöntő meccsének kezdetét: Friedel lett ugyanis a legidősebb játékos, aki valaha pályára lépett bajnokin az Aston Villa színeiben.

NYERT AZ ARSENAL ÉS A CHELSEA

Az Arsenal és a Chelsea is győzött az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának kedd esti találkozóin. Mindkét csapat 1–0-s hátrányból fordítva nyert: az „ágyúsok" hazai pályán 2–1-re az Everton ellen, míg a Chelsea 4–2-re a Sunderland vendégeként.
Összefoglaló a mérkőzésekről »

A félidő következő Rooney–Friedel párharcát a kapus nyerte, majd Ryan Giggs is megmozgatta a vendégek kapuvédőjét. Rooney aztán keretes szerkezetbe zárta az első félidőt: a jobb szélen Nani bolondította meg az emberét, tökéletesen ívelt keresztbe, a csatár pedig Collins mögül érkezve könnyedén szerezte meg második gólját.

Az MU kétgólos vezetése teljesen megérdemelt volt, de nem teljesen megnyugtató, és főleg nem volt az, miután Darren Bent, a Villa téli nagy igazolása szépített. A Sunderlandből érkezett csatár az 58. percben egy Young-Downing kombináció után fejezett be egy szép akciót – a birminghamiek belőtték az első igazi helyzetüket a meccsen.

Nem váratott magára sokat a válasz, rövidesen ismét kétgólos volt a hazai fór: egy szöglet után Rooney készített elő Nemanja Vidicsnek, a szerb védő lövése pedig megtalálta az utat a kapu előtt tömörülők között a hálóba – 3–1.

A vendégek Ashley Young révén eltalálták még a lécet, de közelebb már nem tudtak kerülni, a másik oldalon pedig Rooney elpuskázott néhány, a mesterhármas ígéretét magában hordozó lehetőséget: a Manchester United sorozatban 29. bajnokiján maradt veretlen, ezzel beállította a klubcsúcsot – nem mellesleg pedig megtartotta ötpontos előnyét az Arsenallal szemben.

A másik 21 órakor kezdődött meccs nem a bajnoki cím, hanem a kiesés elleni harc szempontjából volt nagy jelentőségű, hisz a Hawthornsban a West Bromwich Albion és a Wigan csapott össze. A WBA villámgyorsan vezetést szerzett a nigériai Odemwingie révén, de előnye még az első félidőben elpárolgott: N'Zogbia szabadrúgásból egyenlített, majd a félidő hajrájában Watson ugyancsak szabadrúgásból zörgette meg a hálót – igaz, a két kísérletből csak az első volt tudatos.

A második félidőben a West Brom kétségbeesetten kísérletezett, és végül – két kapufa után – sikerrel is járt, Jerome Thomas beadását Fortuné fejelte be. A birminghami csapat a hajrában beszorította a Wigant, de Ali al-Habszi Olsson fejesét bravúrral mentve hozzásegítette a Laticset egy (nagyon fontos) ponthoz.

1. Manchester United 24 15 9 54–22 +32  54
2. Arsenal 24 15 4 5 50–23 +27  49
3. Manchester City 24 13 6 5 37–20 +17  45
4. Chelsea 24 13 5 6 46–21 +25  44
5. Tottenham 23 10 8 5 32–26 +6  38
6. Sunderland 25 9 10 6 30–28 +2  37
7. Liverpool 24 9 5 10 31–31 0 32
8. Blackburn 24 9 4 11 31–37 –6  31