PL: Tottenham-siker a derbin, Geráék kikaptak

2014.01.11. 18:00
A február végén távozó Defoe 22. gólját szerezte csereként a bajnokságban (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában a Tottenham hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t, Gera Zoltánék viszont kikaptak a Southampton vendégeként.

A Tottenham a 200. londoni derbijére készült, és eddig finoman szólva sem volt kiemelkedő mutatója ezeken az összecsapásokon, hiszen 62 győzelem mellett 63 döntetlen és 74 vereség volt a mérleg a szempontjából.

A Crystal Palace már a 8. percben megszerezhette volna a vezetést, a megítélt büntetőt azonban Puncheon pocsékul, a jobb felső sarok fölé-mellé lőtte.

A második félidő elején aztán előnybe került a Tottenham, Eriksen kapott passzt a tizenhatoson belül, és egy pattanás után kissé balról, kapásból a léc alá bombázott (1–0).

A 73. percben aztán megpecsételődött a vendégek sorsa, a saját térfél közepén történő labdavesztés után Lennon passzolt a leshatáron (talán azon is túl lévő) Defoe-nak, akit együttes erővel sem tudtak szerelni a védők, majd a február végén Torontóba szerződő támadó megszerezte szezonbeli első bajnoki gólját (2–0). Defoe csereként 22 gólt ért már el a Premier League-ben, többet, mint bármelyik másik játékos.

Gera Zoltán
együttese, a West Bromwich Albion veretlenül megvívott négy bajnoki után maradt alul. A magyar légiós csereként, a 81. percben lépett pályára a Southampton otthonában (1–0).

Solskjaer bajnoki bemutatkozása nem sikerült olyan jól, mint debütálása edzőként az FA-kupában, a Cardiff City új menedzsere csapatával a bennmaradás szempontjából nagyon fontos meccsen maradt alul a találkozót tíz emberrel befejező West Ham United ellen (0–2). A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek részéről Demel súlyos fejsérülést szenvedett (az első hírek arccsonttörésről szólnak, de még a könyöke is kificamodott), és kórházba kellett szállítani, miután az első félidőben ütközött saját csapattársával.

Adam Johnson triplázott, a Sunderland pedig 4–1-es sikert aratott a Fulham otthonában, így a forduló előtt még sereghajtó együttes elmozdult az utolsó helyről.

Az Everton folytatta nagyszerű menetelését, Gareth Barry az 513. PL-meccsén az 50. gólját szerezte meg, nyolcvanegyedikként elérve ezt a határt – igaz, ennyi találkozóra elődei közül senkinek nem volt szüksége. A második félidőben még Mirallas is betalált a liverpooli csapatban, amely így végül 2–0-ra nyert a Norwich City ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Cardiff City–West Ham United 0–2 (C. Cole 42., Noble 93.)
Everton–Norwich City 2–0 (Barry 23., Mirallas 59.)
Fulham–Sunderland 1–4
(Sidwell 52., ill. A. Johnson 29., 69., 85. – a harmadikat 11-esből, Ki Szung Dzsong 41.)
Southampton–West Bromwich Albion 1–0