PL: szűken, mégis biztosan nyert a Manchester City

2018.09.01. 21:32
Kyle Walker (balra) bombagólja döntött (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Manchester City 2–1-re legyőzte otthon a Newcastle Unitedet.

A 4. percben Rijad Mahrez szép szóló után került helyzetbe, viszont lapos lövése elkerülte a kapu bal oldalát. A 8. percben védelmi hiba után Benjamin Mendytől Raheem Sterling kapta a tizenhatos szélén a labdát, majd befelé tolta, és védhetetlenül a hosszúba lőtt (1–0).

Sergio Agüero könnyen megduplázhatta volna a világoskékek előnyét a 16. percben, de távoli lövése a kapu mellé szállt. Gabriel Jesús is nagy helyzetbe került két percre rá, de közelről nem tudta jól befejezni az akciót.

A 30. percben viszont az első helyzetéből megszerezte az egyenlítő gólt a Newcastle: szép támadás végén DeAndre Yedlin gurította Salamon Rondon lapos beadását a kapuba (1–1).

A második játékrész is hasonló City-fölénnyel indult, mint az első. Az 52. percben meg is lett ennek az eredménye. Kyle Walker 25 méterről hatalmas erővel bombázott Martin Dubravka kapujába. 2–1

Négy percre rá egy szöglet után Agüero ollózása nyomán a labda Gabriel Jesús elé pattant, aki élt is a lehetőséggel, de a gólját nem adták meg les miatt (a visszajátszásból viszont inkább tűnt egy vonalnak, mint lesnek).

A 64. percben kontrával veszélyeztetett a bajnoki címvédő. Agüero beadását Bernardo Silva nem találta el jól, majd David Silva kétszer is lőtt közelről, Dubravka azonban hárítani tudott. A későbbiekben is voltak lehetőségei a Citynek, a mérkőzés hátralévő részében azonban már nem változott az eredmény.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle United 2–1 (Sterling 8., K. Walker 52., ill. Yedlin 30.)
Leicester City–Liverpool 12
(Gezzal 63., ill. Mané 10., Firmino 45.)
Brighton & Hove Albion–Fulham 2–2 (Murray 67., 84. – a másodikat 11-esből, ill. Schürrle 44., Mitrovics 62.)
Chelsea–AFC Bournemouth 2–0 (Pedro 72., E. Hazard 85.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Ings 47., Höjbjerg 93.)
Everton–Huddersfield 1–1 (Calvert-Lewin 36., ill. Billing 34.)
West Ham United–Wolverhampton 0–1 (A. Traoré 93.)

1. Liverpool 4 4 9–1 +8 12
2. Chelsea 4 4 10–3 +7 12
3. Manchester City 4 3 1 11–3 +8 10
4. Tottenham 3 3 8–2 +6 9