Három perc alatt elbukott az Arsenal a Swansea otthonában

2014.11.09. 16:54
Nagy küzdelemben maradt alul az Arsenal Swansea-ban (Fotó: Reuters)
A Swansea hátrányról fordítva 2–1-re legyőzte az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában. A londoniak Alexis Sánchez góljával még vezettek, de a walesiek három perc alatt fordítani tudtak.

1. FÉLIDŐ

A Swansea nem túl jó formában várta a találkozót, legutóbbi hét bajnokijából csak egyet tudott megnyerni. Az Arsenal a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzésen 3–0-ról ikszelt az Anderlechttel, így a védekezésén kellett volna javítania Arsene Wenger együttesének.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, bár igazán nagy gólszerzési lehetőség egyik csapat előtt sem adódott. A 21. percben Wilfried Bony vett mellre egy felívelést középen, a mögötte álló Calum Chambers pedig nemes egyszerűséggel fellökte, de Phil Dowd játékvezető nem ítélt tizenegyest, hiába reklamáltak a walesiek.

Szép jelenetek is voltak azért az első játékrészben: Alexis Sánchez és Danny Welbeck kényszerítőzött a tizenhatoson belül, végül utóbbi lőtt hét méterről, de Lukasz Fabianski lábbal hárítani tudott. A hajrában Aaron Ramsey egy kapáslövéssel riogatta a hazai szurkolókat, ám 17 méterről leadott kísérlete elkerülte a kaput, a jobb oldali kapufa mellé szállt néhány centivel, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

2. FÉLIDŐ

A fordulás után folytatódott a kiegyenlített játék a pályán, a 63. percben jött az áttörés, előnybe került az Arsenal. Alex Oxlade-Chamberlain hozta fel a labdát középen, majd a jobb szélen elfutó Danny Welbeckhez passzolt, aki higgadtan visszahúzta a labdát, és a középen érkező Alexis Sánchezhez passzolt, a chilei pedig tíz méterről a kapu közepébe gurított. (0–1)

Öt perccel később Montero bal oldali tökéletes centerézését Wilfried Bony eltörte középen, az ötös bal sarkáról elküldte keresztbe a labdát. A 75. percben egyenlített a Swansea egy nem akármilyen góllal: szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat Kieran Gibbs rossz becsúszása után 25 méterre a kaputól, Gylfi Sigurdsson pedig pazarul tekert a jobb felsőbe. (1–1)

Sőt, három perccel később fordított a Swansea: Montero adott középre a bal oldalról, a legmagasabbra a csereként beálló Bafetimbi Gomis ugrott, aki első labdaérintéséből hét méterről a jobb alsóba fejelt. (2–1)

A hajrában már mindhiába erőlködött az Arsenal, nem tudott újabb gólt szerezni, így pont nélkül utazhatott haza Walesből. Az Arsenal legutóbb 2013 augusztusában kapott ki úgy, hogy vezetést szerzett egy Premier League-meccsen, akkor az Aston Villától, ráadásul ebben a szezonban 9 pontot bukott nyer állásból.