Gerrard 100. góljával is csak ikszelni tudott a Liverpool

2013.10.19. 14:00
Steven Gerrard már 100 gólnál jár a Premier League-ben (Fotó: Reuters)
Az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának nyitó mérkőzésén a Liverpool 2–2-es döntetlent játszott a Newcastle Uniteddel, Steven Gerrard pedig megszerezte 100. gólját a Premier League-ben.

Jól kezdték a mérkőzést a hét franciával a kezdőben felálló hazaiak, és bár igazán nagy helyzetig nem jutottak, már az első negyedórában látszott, hogy hosszú indításokkal és távoli bombákkal akarják megzavarni a vendégeket.

A terv bevált, legalábbis az elején. A 23. percben Cabaye indult meg egyedül a középpálya közepén, majd váratlanul, jó 35 méterről kapura lőtt. Mignolet még csak mozdulni sem tudott a labdára, amely így a kapu jobb alsó sarkába vágódott. 1–0

A gól után is jól játszottak a „szarkák”, egészen a 40. percig. Ekkor ugyanis Suárez esett el a tizenhatoson belül Yanga-Mbiwa szorításában, a játékvezető pedig azonnal elővette a piros lapot, kiállította a hazaiak védőjét, és a tizenegyespontra mutatott.

Az eset erősen kérdéses volt, de Gerrardot ez nem zavarta, és az angol középpályás nagyon higgadtan a jobb alsóba lőtte a büntetőt, és így megszerezte 100. gólját az angol élvonalban. 1–1

A fordulás után is jól szűrt a „szarkák” középpályája, így nem volt érezhető, hogy a vendégek emberelőnyben futballoznak. Sőt, az 57. percben újra átvették a vezetést egy védelmi hiba után. A csereként beállt Dummett hagyta le védőjét, és nagyon üresen, szinte a gólvonalról lőtt a kapuba. 2–1

Az emberelőnyben futballozó vendégek ezután átvették a kezdeményezést, sorra alakították ki a helyzeteket, és az egyenlítő találatot is sikerült megszerezniük a 72. percben: Suárez ment el a bal oldalon védője mellett, majd adta sebészi pontossággal középre a labdát, bent Sturridge érkezett, és öt méterről a kapuba fejelte a labdát. 2–2

A végén is volt még mindkét együttesnek helyzete, de gól már nem született, így a csapatok végül megosztozkodtak a pontokon.