A csereként beállt Martial döntötte el az MU–Tottenham rangadót

2017.10.28. 13:21
A csereként beállt Martial szerezte meg a vezetést az MU-nak (Fotó: AFP)
A Manchester United a csereként beállt Anthony Martial találatával 1–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 10. fordulójának rangadóján. Az MU továbbra is százszázalékos hazai pályán a bajnokságban, és még gólt sem kapott eddig az Old Traffordon.

Ha a Manchester United–Tottenham rangadó első félidejének helyzeteiről szeretnénk írni, alighanem üresen kellene hagyni a következő sorokat – tiszta ziccert egyáltalán nem tudtak kialakítani a csapatok, helyzetet alig.

Az MU kimondottan jól kezdett, az első tíz percben megbénította a Spurs játékát, nagy fölényt harcolt ki, ám egy Romelu Lukaku által középre lőtt labdától (Hugo Lloris elcsípte Marcus Rashford elől) és egy távoli Marcus Rashford-szabadrúgástól eltekintve nem jutott közel a gólhoz.

A Spurs ezt követően előrébb tudott jönni, sőt, a félidő második felére át is vette a mérkőzés irányítását, sokkal többször kísérletezett kapura lövéssel, igaz, ezek a próbálkozások általában nagyon távolról vagy kiszorított helyzetből jöttek. Mindkét csapat csírájában elfojtotta az ellenfél akcióit, ha kellett, taktikai szabálytalanságokkal – pragmatikusnak pragmatikus volt a megközelítés, ám nem túlzottan nézőbarát...

Lukaku igyekszik bajt keverni Lloris kapuja előtt (Fotó: AFP)

A folytatás pont ugyanolyan játékkal indult, aztán a „semmiből" tíz perc elteltével az MU a frászt hozta a vendégdrukkerekre: előbb Henrih Mhitarjan lövését ejtette ki Lloris (Ben Davies nagyot mentett a kipattanónál), majd ismét Mhitarjan próbálkozott, de laposan, élesen belőtt labdáját hárítani tudta a kapus.

A szurkolók nyakig felhúzott cipzárú kabátjaikba „bújva" figyelték a meccset és az egyre pocsékabb időjárást – no meg azt, hogy a 65. percben Antonio Valencia megereszt egy irgalmatlan erejű bombát, amely viszont nem találta el a Tottenham kapuját. A következő helyzet Lukakué volt, aki remek egyéni akció végén nem tudott túljárni Lloris eszén.

A 77. percben Christian Eriksen csodás passza után Dele Alli kihagyta a meccs addigi legnagyobb helyzetét, erre másfél perc múlva Lukaku válaszolt, ám fejese kipattant a bal oldali kapufáról. Ezek után annyira már nem volt meglepő, hogy a következő helyzetből gól lett. A 81. percben David de Gea kirúgását Romelu Lukaku csúsztatta meg, a Spurs középső védői közé berobbanó Anthony Martial pedig rácsapott a labdára, majd ballal a hosszúba lőtt (1–0).

Ez a gól el is döntötte a mérkőzést, a Harry Kane hiányában szárnyaszegett támadójátékú Spursnek esélye sem volt egyenlíteni. Az MU-nak még volt sansza növelni az előnyt, ám Jesse Lingard elpuskázott egy nagy helyzetet – nem számított, hisz a védelem biztosan állt a lábán. Sikerével az MU három ponttal a Tottenham elé került a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester United–Tottenham Hotspur 1–0 (Martial 81.)
Arsenal–Swansea City 2–1 (Kolasinac 51., Ramsey 58., ill. Clucas 22.)
Crystal Palace–West Ham United 22 (Milivojevics 50. – 11-esből, Zaha 97. ill. J. Hernández 31., A. Ayew 43.)
Liverpool–Huddersfield Town
3–0 (Sturridge 50., Firmino 58., Wijnaldum 75.)
Watford–Stoke City 0–1 (D. Fletcher 16.)
West Bromwich Albion–Manchester City
2–3 (J. Rodriguez 13., M. Phillips 92., ill. Leroy Sané 10., Fernandinho 15., Sterling 64.)
AFC Bournemouth–Chelsea 0–1