Lukaku és Lingard döntött, az MU megnyerte a Chelsea elleni rangadót

2018.02.25. 15:00
Williannel nehezen bírtak az MU védői (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójának vasárnapi rangadóján a Manchester United az Old Traffordon 2–1-re legyőzte a Chelsea-t, és visszavette a második helyet a tabellán a Liverpooltól.

Alig négy perc telt el a rangadóból, amikor a Chelsea tett egy erős kísérletet a „szezon legszebb akciója végén szerzett gól” cím elnyerésére, de a szerencse megmentette a házigazdát. Williantől Álvaro Morata kapott egy labdát, a center jobbra és hátrafelé, Eden Hazard elé passzolt, aki egyből parádés labdát ívelt a bal szélre. Ott Marcos Alonso érkezett, és kapásból, erőből középre lőtt, jött Morata, és telibe lőtte a lécet. Csodálatos játék volt!

Ezzel a gyönyörű akcióval kellett beérni elég sokáig, mert a Chelsea ugyan irányította a mérkőzést, de kevés helyzetet dolgozott ki ezenkívül, míg az MU „Sevillában ragadt”, sem veszélyes akciókat, sem helyzetet nem jegyezhetett fel.

A félidő második felét azzal kezdte a United, hogy húzott egyet a présen, és többször is kapuja elé nyomta a Chelsea-t, sőt, Alexis Sánchez révén helyzetig is eljutott. Aztán addig támadott az MU, amíg le nem kontrázta a Chelsea: a 32. percben Willian mentett fejjel saját tizenhatosán belül, Moses segítségével kihozta a labdát, majd a jobb szélen futó Eden Hazard-hoz passzolt. Hazard felnézett, és észlelte, hogy Willian beindult, viszont Scott McTominay nem megy vele, hanem inkább a passzsávot akarja lezárni. Nem sikerült, Hazard remek labdát tálalt a jobbösszekötőben kitörő Willian elé, aki erős lövést küldött David De Gea kapujába (0–1).

Az MU pánik helyett gyorsan kiegyenlített: a 39. percben Romelu Lukaku nyert meg kemény fejpárbajt a fejét fájlaló Andreas Christensennel szemben, megtartotta a labdát, és ez kulcsfontosságúnak bizonyult. A United gyorsan ritmust váltott, Alexis Sánchez és Anthony Martial összejátszott, a francia a centerbe betörő Lukaku elé passzolt, a középcsatár pedig lapos lövéssel kiegyenlített (1–1). Ez volt Romelu Lukaku első gólja a 2017–2018-as bajnoki szezonban a „nagy hatos” többi tagja elleni rangadókon.

Az első félidővel ellentétben az MU agresszívabban jött ki a másodikra, más kérdés, hogy lehetőségek megint a Chelsea előtt adódtak, egyszer Morata „végzett” egy ígéretesen induló kontrával, majd Danny Drinkwater lövését ejtette ki De Gea, ám a kipattanót a bekkek eltakarították.

Először José Mourinho változtatott, beküldte Martial helyére Jesse Lingardot. Aztán mégsem ő, hanem Alexis Sánchez hozott életet a támadójátékba, remek nyeséssel tálalt Romelu Lukaku elé, aki elvetődve, akrobatikus mozdulattal lőtt kapura, Thibaut Courtois viszont szögletre tudta tolni a labdát. Gyönyörű jelenet volt!

Lingard fejese a Chelsea kapujába tart (Fotó: AFP)

A hajrára Antonio Conte is váltott, lecserélte Eden Hazard-t, beküldte a helyére Pedrót – hogy a 75. percben megszerezze a vezetést a Manchester United, és rögtön nagyon sürgős legyen a londoniaknak. Lukaku jól tartott meg egy labdát, majd remek, precíz beíveléssel találta meg a védők közé, a rövidre bemozgó Lingardot, aki félmagas fejest küldött a kapuba (2–1).

Azonnal reagált mindkét edző, Conte beküldte Olivier Giroud-t és Cesc Fabregast, míg Mourinho Eric Baillyt hozta be a védelembe. A Chelsea eleinte frusztrációból eredő szabálytalanságokkal vezette le a feszültséget, majd gyors kombinációval kijátszotta az MU védelmét, ám Morata hiába lőtte ki a hosszút, les miatt nem adták meg gólját – egyáltalán nem biztos, hogy jó döntés született (sőt, szinte biztos, hogy nem született jó döntés). Mást már nem tudott előhúzni a pakliból a címvédő, a Manchester United 2–1-re győzött, és visszavette a 2. helyet a Liverpooltól a tabellán.