Aubameyang most is lecsapott, gólja pontot ért az Old Traffordon (Fotó: AFP)
Eldöntetlenül végződött az angol labdarúgó Premier League 7. fordulónak hétfő esti rangadója: az Old Traffordon a Manchester United 1–1-et játszott az Arsenallal.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Manchester United–Arsenal 1–1 (McTominay 45., ill. Aubameyang 58.)

Az első negyven percben mindkét csapat megtett mindent azért, hogy bebizonyítsa az ömlő esőben az Old Traffordot megtöltő nézőknek: valóban nem való az élmezőnybe... Rémes volt az első félidő nagy része, helyzet alig adódott, a nyolcvanas éveket idéző kőkemény szabálytalanságból (így sárga lapból) viszont volt jó néhány, izgalom meg alig.

Aztán a játékrész végére „megbokrosodtak a csapatok”, s mindkét kapu előtt jöttek a helyzetek. Előbb Andreas Pereira lövését hárította bravúrral Bernd Leno, majd az Arsenal pont Pereira elcsúszása után könnyűszerrel vezetést szerezhetett volna, ám David de Gea először az ifjú Bukayo Saka lövését, másodszor meg Mattéo Guendouzi ismétlését védte.

Az Arsenal szögletéből aztán MU-gól lett: a házigazda kontrát indított, Marcus Rashford a bal oldalról visszapasszolt, Paul Pogba nem tudott labdába érni, így lett tökéletes a lövőhelyzet Scott McTominaynek, aki 18 méterről a jobb fölső sarokba ágyúzott (1–0). Lenónak esélye sem volt.

A második félidő (is) meddő mezőnyjátékkal kezdődött, először Unai Emery elégelte ezt meg, s Lucas Torreirát felváltotta Dani Ceballosszal. Az 58. perc meghozta az egyenlítést: Axel Tuanzebe rontott, Saka kiugratta Pierre-Emerick Aubameyangot, aki higgadtan értékesítette a ziccert. Még nem örült, mert les miatt – érthetetlen módon, Harry Maguire ugyanis a partjelző előtt messze belógott – érvénytelenítették a találatát, majd mehetett ünnepelni, mert a VAR-egység korrigálta a hibás döntést (1–1). Dennis Bergkamp nyomdokaiba lépett ezzel Aubameyang, hiszen 7 mérkőzésen 7 góllal nyitotta az idényt. Az Arsenal holland klublegendája az 1997–1998-as évadot kezdte hasonlóképpen.

Saka révén az Arsenal pillanatok múlva kis híján fordított, az MU-hívek meg Paul Pogba remek csavarását követően ugrottak talpra, aztán visszaültek, a lövés ugyanis kevéssel elkerülte a kaput. McTominay bombaerős fejessel szintén közel járt a gólhoz, majd Ole Gunnar Solskjaer a hajrára bevetette Mason Greenwoodot és Fredet.

Ők már nem tudtak pluszt hozzátenni a mérkőzéshez, amelynek a végjátéka élénk, de ziccerek nélküli játékot hozott, egy Rashford-szabadrúgással és Leno-védéssel. A rossz első és a sokkal élvezetesebb második félidő után igazságos döntetlennel hagyhatták el a csapatok a pályát.

KORÁBBAN
Leicester CIty–Newcastle United 5–0 (R. Pereira 16., Vardy 54., 64., Dummett 57. – öngól, Ndidi 90.)
Sheffield United–Liverpool FC 0–1(Wijnaldum 70.)
Aston Villa–Burnley 22 (El-Ghazi 33., McGinn 78., ill. Jay Rodriguez 68., Wood 80.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–2 (King 17., Wilson 46., ill. Jarmolenko 10., Cresswell 74.)
Chelsea–Brighton 2–0 (Jorginho 50. – 11-esből, Willian 77.)
Crystal Palace–Norwich 2–0 (Milivojevics 21. – 11-esből, Townsend 92.)
Tottenham–Southampton 2–1 (Ndombele 24., Kane 43., ill. Ings 39.)
Wolverhampton Wanderers–Watford 2–0 (Doherty 18., Janmaat 61. – öngól)

1. Liverpool 7 7 18–5 +13 21
2. Manchester City 7 5 1 1 27–7 +20 16
3. Leicester City 7 4 2 1 13–5 +8 14
4. Arsenal 7 3 3 1 12–11 +1 12