Az Arsenal öngóllal szerzett pontot a De Geát elveszítő MU ellen

2015.05.17. 16:55
Falcao (balra) nagyot harcolt, de nem tudott betalálni az Arsenal ellen (Fotók: Action Images)
A Manchester United hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Arsenallal a Premier League 37. fordulójának rangadóján. A találkozó első gólját Ander Herrera szerezte, míg a vendégek a 82. percben a csereként beálló Tyler Blackett öngóljával egyenlítettek, és jelentős lépéselőnybe kerültek a harmadik helyért folytatott küzdelemben.

Az Arsenal a fordulót megelőzően a legutóbbi öt idegenbeli bajnokiját mind megnyerte, ráadásul márciusban egyszer már sikerült legyőznie az MU-t – idegenben az FA-kupában –, így magabiztosan várhatta az újabb meccsét az Old Traffordon. A harmadik helyért harcoló „vörös ördögök” ellen azonban nem volt sok esélye az első félidőben: mindent elárul a játék képéről, hogy a londoniaknak ebben a játékrészben egyszer sem tudták eltalálni az ellenfél kapuját (2004-ben a Liverpool ellen sikerült legutóbb ezt a „bravúrt” bemutatniuk az „ágyúsoknak” az angol bajnokságban).

A hazaiak sem vezettek egymás után veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, sőt, a 28. percben Phil Jonesnak majdnem sikerült elrúgnia a labdát David de Gea mellett, ami sokba került volna, hiszen Oliver Giroud-nak csak az üres kapuba kellett volna lőnie. De Gea azonban nagyot mentett, két perccel később pedig honfitársa, Ander Herrera gólt szerzett: Ashley Young adott be balról, a hosszú oldalon két védő is Marouane Fellaini mozgására figyelt, így a korábbi Athletic Bilbao-játékos üresen maradt, majd hat méterről a kapu bal oldalába lőtt jobb belsővel. Érdekesség, hogy Herrera ebben a PL-szezonban hét kapura lövésből szerezte meg a hat gólját. 1–0

De Gea megsérült – vajon ez volt az utolsó meccse az MU-ban?

A fordulást követően sem változott sokat a játék képe, a hazaiak többet birtokolták a labdát, miközben az Arsenal szinte csak védekezett, de legalább az 51. percben volt egy lövése, igaz, Alexis Sáncheznek majdnem sikerült kirúgnia a labdát a szigetországból. Később azért a vendégek felpörögtek, a 63. percben Giroud került ziccerbe, De Gea azonban hatalmas bravúrral hárította a francia lövését.

Nem sokkal később De Gea megsérült, ezért be kellett állnia Víctor Valdésnek; nagy kérdés, hogy ez volt-e De Gea utolsó meccse az MU-ban. A 82. percben a csereként beálló Theo Walcott kapott remek labdát a jobb oldalon, és öt méterről leadott lövésébe a szintén kispadon kezdő Tyler Blackett ért bele úgy, hogy a labda védhetetlenül pattant a kapuba. 1–1

Az eredmény már nem változott, az Arsenal 2009 májusa után tudott újra pontot szerezni az Old Traffordon, ezzel pedig hatalmas lépést tett a harmadik hely irányába – ne feledjük, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott az MU-nál.