Kompany bombagólja döntött, közel került a címvédéshez a Man. City

2019.05.06. 20:50
Vincent Kompany pokolian nagy góljának köszönhetően közel került a címvédéshez a Manchester City (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester City hazai pályán Vincent Kompany bombagóljával 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt, és nagy lépést tett a címvédés felé.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ

Manchester City–Leicester City 1–0 (Kompany 70.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A bajnoki címért zajló verseny célegyenesében a Liverpool szombaton 3–2-re legyőzte a Newcastle Unitedet, így hétfő este a Manchester Cityn volt a sor: Pep Guardiola csapata a korábbi Liverpool-menedzser, Brendan Rodgers által irányított Leicester Cityt fogadta.

Akárcsak az előző fordulóban, a Manchester Citytől ezúttal is elmaradtak az ellenállhatatlan rohamok, hiába birtokolta többet a labdát, igazán nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. A Leicester kontrákra rendezkedett be, a 9. percben pedig vezetést is szerezhetett volna, ám Ricardo Pereira lövését Vincent Kompany önfeláldozó bevetődéssel blokkolta.

Ezt követően a házigazda leginkább átlövésekkel próbálkozott – meglehetősen kevés sikerrel. A 32. percben kis híján mégis majdnem megszerezte a vezetést a manchesteri alakulat: Ilkay Gündogan szöglete után Sergio Agüero csúsztatott a lécre, majd Kasper Schmeichel elpaskolta a gólvonalról a labdát.

A gól nélküli első félidőt követően sebességet váltott a hazai együttes, míg a Leicester csak másodpercekre tudta megtartani a labdát. Ennek ellenére egy órát követően sem született gól – ebben az idényben a Leicester lett az első csapat, amely nem kapott gólt a Manchester Citytől az első 60 percben az Etihad Stadionban.

A 69. percben Agüero ziccerét Schmeichel bravúrral hárította, egy perccel később azonban már ő is tehetetlen volt: Vincent Kompany kapott labdát a Leicester térfelének közepén, kettőt igazított rajta, majd 27 méterről, elementáris erővel kilőtte a bal felső sarkot!1–0

Kompany gólja

A hajrában még a Manchester City-nevelés Kelechi Iheanacho előtt adódott esély az egyenlítésre, ő azonban 15 méterről nem találta el a kaput, így az „égszínkékek” sorozatban a 13. bajnoki mérkőzésüket nyerték meg, óriási lépést téve a címvédés felé.

Az utolsó fordulóban Guardiola csapata a Brighton otthonában lép pályára, a Liverpool pedig a Wolverhamptont fogadja – ha a Manchester City nyer, bajnoki címet ünnepelhet.

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK

Chelsea–Watford3–0(Loftus-Cheek 49., David Luiz 51., Higuaín 75.)
Huddersfield Town–Manchester United1–1(Mbenza 60., ill. McTominay 8.)
Arsenal–Brighton & Hove Albion 1–1(Aubameyang 9. – 11-esből, ill. G. Murray 61. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Cardiff City–Crystal Palace 2–3 (M. Kelly 31. – öngól, B. Reid 91., ill. Zaha 28., Batshuayi 39., Townsend 70.)
West Ham United–Southampton 3–0(Arnautovic 16., 69., Fredericks 73.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 1–0 (Dendocker 75.)

AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 1–0(Aké 91.)
Newcastle United–Liverpool FC 2–3 (Atsu 20., Rondón 54., ill. Van Dijk 13., Szalah 28., Origi 86.)