PL: Szalah betalált, a Pool győzött és ismét az élre állt

2019.02.09. 18:00
Boruc bravúrt is bemutatott a Liverpool ellen, de így is három gólt kapott a Bournemouth (Fotó: Liverpool FC)
A Premier League 26. fordulójában a Liverpool 3–0-ra győzött a Bournemouth ellen – Sadio Mané és Mohamed Szalah is betalált –, a „vörösök” így ismét élre álltak a tabellán.

LIVERPOOL: EZ A MECCS IS ÚGY KEZDŐDÖTT, MINT AZ ELŐZŐ KETTŐ...

Amikor a Liverpool legutóbb hazai bajnokit játszott január 30-án a Leicester ellen, négy ponttal vezette a tabellát, és azzal a céllal léphetett pályára, hogy hétpontosra növelje az előnyét a 2. helyen álló Manchester Cityvel szemben. Nos, a hétből csak öt lett, miután 1–1-gyel zárult a találkozó, de a „vörösök” drukkerei aligha hitték volna, hogy amikor legközelebb az Anfielden látják kedvenceiket, már a City lesz az éllovas. Pedig a Bournemouth elleni találkozót megelőzően ez volt a helyzet, mivel az egy meccsel többet játszó manchesteriek az Arsenal után az Evertont is megverték, miközben a Pool a Leicestert követően a West Hammel is csak 1–1-re végzett.

A Liverpool elmúlt két, döntetlennel záruló bajnokija abban egyezett meg a Bournemouth elleni találkozóval, hogy mindháromszor már az első 25 percben megszerezte a vezetést Jürgen Klopp legénysége, méghozzá mind a három alkalommal Sadio Mané révén. A bajnokságban ebben az idényben a 12. gólját szerző szenegáli ezúttal fejjel talált be James Milner jobb oldali beadásából a 24. percben. 1–0

Ez a mérkőzés azonban nem úgy folytatódott, mint a Leicester és a West Ham elleni, mert a vezetés után tíz perccel a holland Georginio Wijnaldum lépett ki Andrew Robertson indításával, majd szép emeléssel növelni tudta a hazai előnyt. 2–0

Ezután a góllövőlistát vezetőMohamed Szalah pillanatai következtek. A legutóbbi két bajnokin gól nélkül maradó egyiptomi előbb tizenhat méteres lövéssel próbálkozott, amit nagy bravúrral a kapu föl tolt Artur Boruc, majd a 48. percben Firmino átadásából már nem hibázott és megszerezte a 17. gólját a Premier League jelenlegi kiírásában. 3–0

Szalah ezután még rúgott egy kapufát is, de az eredmény már nem változott, a Pool a 3–0-s sikerrel legalább egy napra visszavette a vezetést a tabellán a vasárnap a Chelsea-t fogadó City előtt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Az Arsenal a betegség miatt hiányzó Pierre-Emerick Aubameyang nélkül is könnyedén győzött Huddersfieldben, Alexandre Lacazette elkönyvelte a 10. PL-gólját az évadban. Az „ágyúsok” már a szünetben 2–0-ra vezettek,végül a korábban gólpasszt jegyző Sead Kolasinac öngóljával a 93. percben szépített a sereghajtó. A Huddersfield tétmeccsen kereken 10 óra után szerzett ismét gólt, míg az Arsenal az egyedüli csapat a Premier League-ben, amely ebben a szezonban minden idegenbeli összecsapásán kapott gólt – ezúttal is.

A forduló londoni derbije, a Crystal Palace–West Ham United csata 1–1-es döntetlennel zárult. A Southampton–Cardiff City alsóházi helyosztón Jack Stephens a 91. percben válaszolt Souleymane Bamba góljára, de két perccel később a csereként beállt Kenneth Zohore találatával mégiscsak győztek a vendégek. A Watford Andre Gray találatával tartotta otthon a három pontot az Everton ellen.

Az utolsó szombati meccsen a Burnley a kétgólos Chris Wood vezérletével 3–1-re diadalmaskodott a Brighton vendégeként, ez volt a csapat harmadik idegenbeli győzelme ebben a bajnoki idényben.

A forduló korai mérkőzésén, mint arról már beszámoltunk, a Manchester United 3–0-ra nyert a Fulham ellen.

PREMIER LEAGUE, 26. FORDULÓ
Liverpool–AFC Bournemouth
3–0 (Mané 24., Wijnaldum 34., Szalah 48. )
Huddersfield Town–Arsenal
1–2 (Kolasinac 93. – öngól, ill. Iwobi 16., Lacazette 44.)
Crystal Palace–West Ham United
1–1 (Zaha 76., ill. Noble 27. – 11-esből)
Southampton–Cardiff City 12 (Stephens 91., ill. Bamba 69., Zohore 93.)
Watford–Everton
1–0 (A. Gray 65.)
Brighton & Hove Albion–Burnley 1–3 (Duffy 76., ill. Wood 26., 61., Barnes 74. – 11-esből)
Fulham–Manchester United 0–3
(Pogba 14., 65. – a másodikat 11-esből, Martial 23.)