Agüero mesterhármast szerzett, csak egy gólig jutott az Arsenal

Agüero volt a Manchester City nyerőembere, az argentin csatár triplázott az Arsenal ellen (Fotó: AFP)
Sergio Agüero mesterhármasával a Manchester City 3–1-re elintézte odahaza az Arsenalt a Premier League 25. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Manchester City–Arsenal 3–1 (Agüero 1., 44., 61., ill. Koscielny 11.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Gyors gólváltással indult a City és az Arsenal rangadója: előbb Sergio Agüero mutatta meg, hogy az előző forduló után most is képes betalálni az első percben, majd – jogosnak tűnő büntető megúszása után – Laurent Koscielny fejelt gólt szögletet követően: 385 nap után kapott újra gólt a PL-ben az első negyedórában a City!

Ezt követően stabilan állt a lábán a háromtagú védelem előtt a Sead Kolasinac, Lucas Torreira, Stephan Lichtsteiner középpályásszűrő-trió (előttük Mattéo Guendouzi szervezkedett), de nem sokkal a szünet előtt egy gyönyörű Ilkay Gündogan, Raheem Sterling akció megkoronázásaként Sergio Agüero megszerezte a 10. gólját az Arsenal ellen. A szünet után meg a 11.-et, és ez jellemző volt a mai Arsenalra, becsúszva, derékkal-hónaljjal-karral sodorta a kapuba a labdát, miközben a menteni akaró Koscielnyt felöklelte véletlenül a saját kapusa...

Unai Emery erre bevetette a kispadról az Aaron Ramsey, Denis Suárez kettőst, a Barcelonától kölcsönkapott szélső ugyebár volt a City játékosa is, 7.4 millió eurót fizetett érte a katalán csapat – itt jegyeznénk meg, hogy pár sérültje ellenére a hazai kispadon 336 millió eurónyi „játékjog” csücsült Pep Guardiola mellett!

Onnan Gabriel Jesus és Rijad Mahrez állt be, a hajrában pedig a szépítésre sem volt esélye az Arsenalnak (sőt a londoniak az egész második félidőben nem lőttek kapura), amelynek kínjait tovább növelte, hogy lesérült egy újabb védője Shkodran Mustafi személyében – a kispadról az ott ülő egyetlen hátvéd, az Emery alatt most debütáló Konsztantinosz Mavropanosz váltotta a németet. 3–1

KORÁBBAN
Leicester City–Manchester United 0–1(Rashford 9.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–0(Szon Hung Min 83.)
Brighton & Hove Albion–Watford 0–0
Burnley–Southampton 1–1(Barnes 94. – 11-esből, ill. Redmond 55.)
Chelsea–Huddersfield Town 5–0(Higuaín 16., 69., E. Hazard 45+1., 66. – az elsőt 11-esből, David Luiz 86.)
Crystal Palace–Fulham 2–0(Milivojevics 25. – 11-esből, Schlupp 87.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 1–3(André Gomes 27., ill. Rúben Neves 7. – 11-esből, R. Jiménez 45., Dendoncker 66.)
Cardiff City–AFC Bournemouth 2–0(B. Reid 5., 46. – az elsőt 11-esből)