Nem hiányzott Coutinho: Liverpool-förgeteg vetett véget a City veretlenségének!

2018.01.14. 16:55
Mint a förgeteg: a második félidőben a Liverpool átgázolt a listavezetőn (Fotó: AFP)
Elszenvedte első bajnoki vereségét a 2017–2018-as labdarúgó Premier League-ben a listavezető Manchester City, mely az Anfielden a Liverpooltól kapott ki 4–3-ra. A Pool a második félidőben egészen csodálatos tíz perccel küldte padlóra a Cityt, majd bepánikolt, és kis híján döntetlenre adta a meccset a hajrában.

Április óta tartó hazai bajnoki veretlenség itt, április óta tartó, immár 30 mérkőzésre rúgó bajnoki veretlenségi széria ott: minden adott volt, hogy remek szórakozást biztosítson az Anfielden a Liverpool–Manchester City rangadó. Nem is kellett csalódnunk.

A „coutinhótlanított”, ráadásul Virgil van Dijk nélkül pályára lépő Liverpool jobban kezdett, a Manchester City az első félidő első felében meglehetősen nehezen tudta kontrollálni a hazai akciókat. Ennek már a 9. percben eredménye is lett: Alex Oxlade-Chamberlain indult meg óriási lendülettel a kapu felé, megszabadult Fernandinhótól, majd jobbal, laposan kilőtte a hosszú sarkot, megszerezve a vezetést a Liverpoolnak (1–0)!

Ha nem lett volna elég baja Pep Guardiolának, Fabian Delph sérülése okozott még egy kis problémát neki (a kényszer-balhátvédet Danilo váltotta), de aztán a félidő végén a City-edző ráncai is kisimultak egy kicsit, mert a manchesteriek egyenlítettek egy remek egyéni megmozdulással. Kellett ehhez egy védelmi hiba is: a 40. percben a jobbhátvéd Joe Gomez nagyon csúnyán elnézett egy keresztlabdát, amelyet így Leroy Sané átvehetett. Sané betört a tizenhatoson belülre, faképnél hagyta Joël Matipot, majd nagy erővel a rövid sarokba lőtt a szöget rosszul záró Loris Karius mellett (1–1).

Megtalálta a rést: Leroy Sané egyenlítő gólja (Fotó: AFP)

A második félidő első helyzetét a City könyvelhette el – Nicolás Otamendi fejelt egy szöglet után a lécre –, majd következett néhány nagyjelenet Ederson főszereplésével. A Manchester City kapusa előbb hibázott egy nagyot, majd javította hibáját azzal, hogy kitolta Szalah lövését, végül Oxlade-Chamberlain rövidre tartó kísérletét is kitolta. „Ox” majdnem pontosan ugyanolyan egyéni akciót mutatott be, mint Sané, csak itt a kapus figyelt a rövidre… A Liverpool jó perceit egy Szalah-beadás zárta, mely a lécről pattant fölé.

A Pool jó perceit a Pool remek percei követték: Jürgen Klopp csapata három perc alatt dupla csapással küldte földre a listavezetőt. Előbb Roberto Firmino pattintotta le meghökkentően könnyedén John Stonest, majd emelt egészen pazarul a hosszú sarokba (2–1), majd a 62. percben Sadio Mané lőtte ki irgalmatlanul a rövid fölsőt (3–1). A két szépségdíjas gól közé még egy Mané-kapufa is belefért, a City védelme csak nézte a förgeteget.

Ráadásul a Liverpool nem állt meg itt, és a 68. percben végképp eldőlt, vége a Manchester City veretlenségi sorozatának: Ederson remekül söprögetett, kapujából messzire elkalandozva, ám pocsékul szabadított fel. A kapus pont Mohamed Szalaht találta el, s az egyiptomiak klasszisa remekül a kapuba emelt (4–1)! A Manchester City legutóbb majdnem pontosan egy évvel ezelőtt, az Evertontól kapott négy gólt a bajnokságban – 4–0-ra kapott akkor ki a liverpooli Goodison Parkban.

A Manchester Citynek ettől fogva egy célja lehetett, a még nagyobb kiütés elkerülése – ez sikerült is, a listavezető Bernardo Silva 84. percben esett és Ilkay Gündogan kései góljával (4–2, 4–3) szorosabbá tudta tenni a mérkőzést. A Citynek még egyenlítési lehetősége is akadt, ám Kevin De Bruyne jobb oldali szabadrúgása után az üresen berobbanó Sergio Agüero a kapu mellé fejelt.

Jürgen Klopp megint megtréfálta a Manchester Cityt, csapata megint megmutatta, hogy legjobb napjain bármilyen játékerejű ellenfélen képes átgázolni. A Pool olyan tíz percet mutatott be a második félidőben, amellyel szemben a City teljesen tehetetlen volt – a liverpooliak véget vetettek a manchesteriek 2017. április 5. óta tartó, 30 mérkőzést számláló bajnoki veretlenségi sorozatának.

Utóirat: kinek hiányzott Coutinho?

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Liverpool–Manchester City 4–3 (Oxlade-Chamberlain 9., Roberto Firmino 59., Mané 62., Szalah 68., ill. Sané 40., Bernardo Silva 84., Gündogan 91.)