Hatgólos, igazságos döntetlen született a liverpooli derbin

2013.11.23. 13:40
Elképesztő izgalmakat láthattunk a Mersey-parti derbin (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Mersey-parti derbit a tabella hatodik helyéről kezdő Everton hazai pályán egy elképesztően izgalmas mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a második Liverpoollal.

A Mersey-parti derbi résztvevőit három pont választotta el egymástól, a vendég Liverpool 23 egységet gyűjtött eddig, ami a második helyre volt elegendő, míg a házigazda Everton húszat számlált, és ezzel a hatodik helyen állt a mérkőzés előtt.

Egy esetleges győzelemmel az élre is állhatott volna a Liverpool, megelőzve a 16 órakor a Southampton ellen játszó Arsenalt, így ennek tudatában a „vörösök" semmit sem bíztak a véletlenre, és már az ötödik percben magukhoz ragadták a vezetést. Gerrard adott középre a bal oldalról egy szögletet, és bár Suárez rosszul csúsztatott a labdába, a jobb oldali kapufánál helyezkedő Coutinho combbal még át tudta venni, majd 3 méterről a kapuba bombázott. 0–1

Mirallas brutális szabálytalansága csak sárgát ért (Fotó: Reuters)

A vendégek a góljuk után is jól játszottak, de a válaszra így sem kellett sokat várni. A 8. percben Baines végzett el 40 méterről egy szabadrúgást, Barkley lefejelte a labdát a leshatárról induló Mirallasnak, a belga középpályás pedig 7 méterről higgadtan a jobb felsőbe lőtt. 1–1

A hazai közönség ezt követően már azért biztatta a csapatot, hogy megszerezzék a vezetést, azonban Luis Suárez ezt máshogy gondolta, és a 19. percben újra előnyhöz juttatta együttesét. Egy Suárez elleni kemény szabálytalanság után a sértett állt oda a labda mögé, és gyönyörű mozdulattal, a szétugró sorfal között a kapuba csavart 25 méterről. 1–2

Suárez lőtt, és átmenetileg a vezetést is magához ragadta a Liverpool (Fotó: Reuters)

A fordulás után is bőven akadtak helyzeteik a hazaiaknak, de sokáig úgy tűnt, az elképesztően védő Mignolet a második 45 percre lehúzza a rolót. A belga kapus remeklését végül honfitársa, Lukaku törte meg: az Everton csatárának a 71. percben elvégzett szabadrúgását még sikerült hárítania a kapuvédőnek, de fogni nem tudta a labdát, amely ráadásul kipattanva újra a hazaiak támadójához került, aki a tizenegyespontról kapásból a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2

Az egyenlítés után elképesztő iramban folytatta a hazai csapat, és a rengeteg lehetőségéből végül a vezetést is megszerezte, először a mérkőzésen. A 83. percben egy sarokrúgás után Lukaku emelkedett a védőknél sokkal magasabbra és fejelte a labdát hatalmas erővel a hálóba a gólvonalon felugró Sturridge feje felett. 3–2

A sérüléssel küzdő, csereként beálló Daniel Sturridge azonban gondoskodott róla, hogy a hazaiak öröme ne legyen teljes. Gerrard szabadrúgása után a „vörösök" támadója megelőzte a védőket, majd 7 méterről Howard kapujába csúsztatott. 3–3

Az eredmény ezt követően már nem változott (bár a lövések rendületlenül záporoztak, de mindkét kapus remekelt), így egy elképesztően izgalmas mérkőzésen az Everton hatgólos döntetlent játszott a Liverpoollal.

LUKAKUNAK EKKORA FOCIÉLMÉNYE MÉG NEM VOLT

„Nagyon csalódott vagyok, hogy nem tudtuk megszerezni a három pontot, és azért is, mert három gólt kaptunk szöglet- és szabadrúgások után. Nekik is jó helyzeteik voltak a mezőnyjátékból, de nekünk talán még több” – kezdte értékelését Roberto Martínez, az Everton menedzsere, aki Kevin Mirallas igen csúnya szabálytalanságáról állítja, nem ért piros lapot.

„Az ehhez hasonló belépők az ilyen hangulatú meccsekben benne vannak, nem hinném, hogy piros lap volt, de az biztos, hogy elkésett a belépőjével. Ugyanakkor Steven Gerrard is könyökkel ment rá Gareth Barryre a meccsen. Összességében a játékvezető jól kezelte a játékosok érzelmeit, és nem tördelte szét a játékot.”

„Fantaszikus meccs volt, valódi szívbaj. Megmutattuk a tartásunkat és azt, hogy vissza tudunk jönni nehéz helyzetből is. Az Everton még nem kapott ki ebben az évben a Goodison Parkban, nagyon nehéz itt játszani. Meg kellett volna szereznünk a harmadik gólt, és 3–1-nél ezzel le is zártuk volna a meccset. De nem lőttük be a ziccert, aztán nem tudtuk megtartani a labdát. Csalódást okozott a szögletek kivédekezése, sokat kell ezen javítanunk. Mindenesetre csodálatos derbit láthattunk, és fontos, hogy nem kaptunk ki a nagy riválistól” – így Brendan Rodgers, a Pool menedzsere.

„Ekkora fociélményem még sosem volt klubmeccsen. Nagy kár, hogy végül nem nyertünk, de remélem, legközelebb összejön” – lelkendezett a kétgólos Romelu Lukaku.