Premier League: emberhátrányban szerzett gólokkal nyert a Bolton

2010.12.12. 16:32
A Bolton Wanderers a Blackburnt, a Wolverhampton pedig a Birmingham Cityt győzte le az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni műsorában.

A Bolton az 56. percben, Mark Davies kiállításakor emberhátrányba került, ez azonban nem szegte a pályán maradók kedvét. A 65. percben a csereként beálló Fabrice Muamba közeli lövéssel megszerezte a vezetést, és Mame Diouf hiába egyenlített nem sokkal a lefújás előtt, Stuart Holden egy percen belül visszaállította a hazai előnyt. A Bolton 2006 októbere óta először győzte le a Blackburnt. A boltoniak fiatal magyar kapusa, Bogdán Ádám a cserepadon ült.

A Wolverhampton még régebbi szériát tört meg a Birmingham City ellen: 2001 ősze óta először győzte le bajnoki mérkőzésen a regionális riválist. Stephen Hunt szép lövéssel szerezte meg a mindent eldöntő gólt. A Wolves legutóbb április közepén zárt tétmérkőzést kapott gól nélkül.

PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Bolton Wanderers–Blackburn Rovers 2–1 (Muamba 65., Holden 88., ill. M. Diouf 87.)
Wolverhampton Wanderers–Birmingham City 1–0 (Hunt 45.)
Tottenham–Chelsea 17.00 (tv: Digi Sport, élő)
  1. Arsenal 16 10 2 4 34–18 +16  32
  2. Manchester City 17 9 5 3 24–13 +11  32
  3. Manchester United 15 8 7 35–16 +19  31
  4. Chelsea 16 9 3 4 30–11 +19  30
  5. Bolton 17 6 8 3 30–24 +6  26
  6. Tottenham 16 7 5 4 24–21 +3  26