A Chelsea hazai pályán is legyőzte a Tottenhamet a PL-ben

2020.02.22. 13:20
Olivier Giroud megszerezte idénybeli első bajnoki gólját, a Chelsea ismét legyőzte a Tottenhamet (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának nyitó mérkőzésén a Chelsea hazai pályán 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Giroud 15., Marcos Alonso 48., ill. Rüdiger 89. – öngól)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Pikáns londoni derbivel indult a 27. forduló: a Premier League-ben négyes nyeretlenségi szériában lévő, de még a 4., BL-indulást érő helyen álló Chelsea a hármas győzelmi sorozatot futó, a tabellán csupán egyetlen ponttal mögötte elhelyezkedő Tottenham Hotspurt fogadta – azaz José Mourinho ezúttal a Spurs kispadján tért vissza korábbi sikerei helyszínére, a Stamford Bridge-re.

Hiányzók mind a két oldalon voltak, Frank Lampard N'Golo Kanté mellett Christian Pulisicre és Callum Hudson-Odoira sem számíthatott, míg a Tottenhamnél Harry Kane, Szon Hung Min, Moussa Sissoko és Juan Foyth nem volt bevethető állapotban.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően magas színvonalon, helyzetekkel kezdődött: Lucas Moura lövése után Willy Caballerónak, Mason Mount kísérlete után Hugo Llorisnak kellett védenie. A gólra sem kellett sokat várni, egy kisebb tűzijáték után Lampard csapata szerzett vezetést: először Olivier Giroud lövését védte lábbal honfitársa, a kipattanóból Ross Barkley a kapufát találta el, végül ismét a francia csatár próbálkozott, ballábas lövése után már a bal alsó sarokban kötött ki a labda. 1–0

Érdekesség, hogy a jelenlegi idényben meglehetősen kevés játéklehetőséget kapó Giroud 2019 áprilisa után talált be újra a Premier League-ben.

A folytatásban kicsit visszább vettek a tempóból a csapatok, ám helyzetekből így sem volt hiány: Marcos Alonso kevéssel tévesztett célt, majd Azpilicueta blokkolta Lucas Moura közeli lövését, a szögletet követően Caballero védte Davinson Sánchez fejesét, így újabb gól nem esett az első félidőben.

A fordulás után szinte azonnal újabb gólt szerzett a Chelsea: a 48. percben egy tetszetős támadás végén Marcos Alonso védhetetlenül lőtte ki 17 méterről a bal alsó sarkot. 2–0

Ráadásul öt perccel később akár el is dőlhetett volna a mérkőzés: a kispadok előtt Giovani Lo Celso nagyon csúnyán megtaposta Azpilicueta lábát, Michael Oliver játékvezető és videobíró azonban kissé érthetetlenül nem adott piros lapot az argentin középpályásnak.

A folytatásban Mourinho hiába küldte pályára Lamellát és Allit is, a Tottenham csak elvétve tudott a hazai alakulat kapuja előtt veszélyt okozni, miközben a Chelsea előtt több nagy lehetőség is adódott: a Giroud-t váltó Abraham közeli próbálkozása után Lloris mutatott be bravúrt, majd Alonso remek szabadrúgása után a léc segítette ki a vendégeket.

A 89. percben aztán a szépítés összejött a vendégeknek, Lucas Moura indítása után Lamela próbálta megjátszani a labdát, amely Antonio Rüdigerről a saját kapujába pattant. 2–1

A négyperces ráadásban már nem változott az eredmény, Tottenham a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében elszenvedett hazai, RB Leipzig elleni vereség után ismét kikapott, így a Chelsea – amely a bajnokságban decemberben is legyőzte a Spurst – négy pontra növelte az előnyét riválisa előtt, s győzelemmel hangolt a Bayern München elleni BL-találkozóra.