A Chelsea a 96. percben mentette meg veretlenségét az MU ellen

2018.10.20. 13:25
Barkley (balra) a ráadásban mentett pontot a Chelsea-nek (Fotó: AFP)
A Manchester United majdnem elvette a Chelsea veretlenségét az angol labdarúgó Premier League 9. fordulójában: José Mourinho csapata Anthony Martial duplájával fordított a Stamford Bridge-en, de jött Ross Barkley, és a 96. percben megmentett egy pontot a londoniaknak, a végeredmény 2–2.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
CHELSEA–MANCHESTER UNITED 2–2 (1–0)
London
, Stamford Bridge. Vezette: Dean
Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Marcos Alonso – Kanté, Jorginho, Kovacic (Barkley, 69.) – Willian (Pedro, 73.), Morata (Giroud, 79.), E. Hazard. Menedzser: Maurizio Sarri
Man. Utd.: De Gea – A. Young, Smalling, Lindelöf, Shaw – Matics, Mata (A. Herrera, 76.), Pogba – Rashford (A. Sánchez, 85.), R. Lukaku, Martial (A. Pereira, 84.). Menedzser: José Mourinho
Gólszerző: Rüdiger (21.), Barkley (96.), ill. Martial (55., 73.)

Ha a Manchester United drukkerei abban bíztak, hogy a válogatott szünet után egy egész másik csapatot látnak a pályán, hát csalatkozniuk kellett: az első félidőben a Chelsea egyértelműen uralta a középpályát, magabiztosan irányított, és José Mourinho csapata – papíron támadó felállása ellenére – igen halovány teljesítményt nyújtott.

Az MU Romelu Lukaku fejesével jelentkezett a mérkőzés elején, aztán a szünet előtt nem is veszélyeztetett többet, a Chelsea viszont első szögletéből, a 21. percben megszerezte a vezetést: Willian ívelt középre jobbról, az MU védelme csúnyán elaludt, Paul Pogba méterekkel maradt le Antonio Rüdigertől, aki remek ütemben indult, ugrott, és fejelt – a hosszú sarokba (1–0).

Ez volt az első félidőben az egyetlen, kaput eltaláló kísérlet – a Chelsea magabiztosan járatta a labdát, Eden Hazard kiprovokált néhány sárga lapot (sőt, maga is kapott egyet), Mourinho meg törhette a fejét, hogy min kellene változtatnia.

Ehhez képest a második félidőt is a Chelsea kezdte jobban, ráadásul most veszélyesek is voltak a hazaiak: Álvaro Morata és Eden Hazard is elrontott egy-egy lehetőséget, majd David Luiznak is volt egy kisebb helyzete.

Érett a hazai gól, de váratlanul az 55. percben egyenlített a United. Juan Mata lövését védeni tudta Kepa Arrizabalaga, egy visszaívelt labdát David Luiz mentett, ám közben Marcos Alonso a földön maradt. A létszámhátrányban lévő londoniak nem is úszták meg a tűzijátékot: jött egy Ashley Young-lövés, amely megpattant Marcus Rashfordon, Jorginhón is, és a labda pont Anthony Martial elé került. A francia csatár köszönte az égből pottyant lehetőséget, és a kapuba bikázta a labdát (1–1).

A gól önbizalomfröccsöt és határozottságot adott a Manchester Unitednek, és sokkal élvezetesebb is lett a meccs, hullámzó játékkal és lehetőségekkel mindkét kapu előtt. A legnagyobb David Luiz előtt adódott: a hazai középhátvéd teljesen üresen érkezett Willian beívelt szabadrúgására, ám fejesével nem találta el a kaput.

A 71. percben David de Gea óriási védéssel tartotta az 1–1-et (N'Golo Kanté kínálta meg egy átlövéssel), és a bravúr jelentősége hamarosan beigazolódott. Egy perc múlva ugyanis Juan Mata megindult a jobb szélen, David Luiz beavatkozás helyett csúnyán elszállt. Matától Rashford kapta a labdát, tőle Martial, a francia csatár megint higgadt volt: befelé tolt egyet, majd precízen kilőtte a bal alsó sarkot (1–2). Fordított a United!

Az óriásit javuló vendégcsapat a hajrában tulajdonképpen már magabiztosan tartotta minimális előnyét. Egészen a 96. percig, amikor az utolsó beívelést nem tudta kivédekezni az MU: David Luiz kapufát fejelt, Rüdiger stukkolását De Gea védte, ám Ross Barkley közelről a kapuba vágta a labdát, és megmentette a Chelsea veretlenségét! Ezt követően elszabadultak az indulatok: előbb Mourinhót kellett lefogni, hogy ne induljon verekedni, majd a két csapat is „összehörrent” – a békéltetés után Mike Dean a 100. percben fújta le a rangadót, amely 2–2-vel zárult.

9. FORDULÓ

Huddersfield Town–Liverpool 0–1
(Szalah 24.)
AFC Bournemouth–Southampton 0–0
Cardiff City–Fulham 4–2 (J. Murphy 15., B. Reid 20., Paterson 65., Harris 88., ill. Schürrle 11., Sessegnon 34.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Agüero 17., B. Silva 55., Fernandinho 56., Mahrez 83., Sané 90.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Kajal 29.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 0–1 (Lamela 44.)
Wolverhampton Wanderers–Watford 0–2 (Capoue 20., R. Pereyra 21.)
Chelsea–Manchester United 2–2 (Rüdiger 21., Barkley 96., ill. Martial 55., 73.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

VASÁRNAP
17.00: Everton–Crystal Palace (Tv: Spíler1)
HÉTFŐN
21.00: Arsenal–Leicester City (Tv: Spíler1)

2. FÉLIDŐ

100. perc. ITT A VÉGE! 2–2, Mourinho és Sarri megbeszéli a történteket. Igen jó mérkőzés lett ez a végére! Mourinho kimutat a lelátóra, hogy hány bajnoki címet nyert itt. Nem rossz ez a végjáték… A Chelsea 1–0-ra vezetett és nagy fölényben volt, de Martial kicsit szerencsés egyenlítő gólja után az MU átvette az irányítást. A manchesteriek fordítani tudtak és kézben is tartották a hajrát, ám az utolsó felívelést nem tudták kivédekezni, így be kellett érniük egy döntetlennel. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

98. perc. A két csapat még egymásnak ugrik. Egész szórakoztató ez a befejezés, még kitörhet valami…

96. perc. José Mourinho meg akar verni valakit (a lelátón? Nem, a Chelsea kispadján!), de lefogják! Aztán nyugodtan visszaül.

96. perc. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! KIEGYENLÍT A CHELSEA, ROSS BARKLEY, 2–2!!! Beívelés jobbról, David Luiz bólint a hosszú oldali kapufára! A labda kipattan, Rüdiger stukkol, De Gea véd! Jön Barkley és bezúzza a labdát, ezt már nem lehetett védeni!

95. perc. MÉG EGY SÁRGA LAP. Andreas Pereira is besárgul. Hazard beívelt szabadrúgása veszélytelen.

94. perc. SÁRGA LAP. Alexis Sánchez kap egy sárgát, nem különösebben rázza meg.

92. perc. HELYZET! Bal oldali Pedro-beadás, a lapos labdára érkezik Giroud, nagyot esik Lindelöf szorításában. Lindelöf szabályosan szerelt, ráadásul Giroud-ról ment ki a labda.

90. perc. HAT PERC A RÁADÁS.

90. perc. Kanté passzol vissza Azpilicuetának, aki az égbe lő.

88. perc.Teljesen tanácstalannak tűnik a Chelsea, az MU magabiztosan kézben tartja eddig a hajrát.

85. perc. A megsérült Rashford helyére pedig jön Alexis Sánchez. Több csere már nincs.

84. perc. MU-CSERE. Beáll Pereira, Martial helyére.

80. perc. AKÁR HÁROM IS LEHETNE! Herrera lép ki a bal oldalon, ám pont a befejezésre hagyja el az erő. Aztán Pogba passzol vissza jobbról, Kanté szerel az utolsó pillanatban a büntetőterületen belül.

80. perc. Tíz perce van valamit kieszelnie a Chelsea-nek. Nem úgy néz ki most, hogy a hazaiak pontot szereznének, igaz, félidőben tíz forintot nem mert volna az ember az MU-fordításra tenni…

79. perc. CSERÉL A CHELSEA IS. Morata helyére Giroud.

76. perc. CSERÉL AZ MU. Mata lejön, Herrera áll be.

73. perc. CSERE. Willian le, Pedro be.

73. perc. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! FORDÍT A MANCHESTER UNITED, MARTIAL, 1–2! David Luiz a bal szélen elszáll, Mata megtolja mellette a labdát, majd keresztbe passzol. Rashford okosan Martial elé tálal, a Chelsea védekezése elcsúszik. Martial befelé tolja a labdát, majd jobbal precíz lövést küld a bal alsó sarokba. Gyönyörű befejezés!

71. perc. MEKKORA VÉDÉS! N'Golo Kanté megcélozza húszról a hosszú sarkot, remek kísérlet, ám De Gea hatalmasat véd, és kitolja a labdát a jobb alsó elől!

69. perc. CSERE. Kovacic helyére beáll Ross Barkley a Chelsea-be, ezzel a londoniaknál megjelenik az első angol a pályán.

69. perc. EZ IS VESZÉLYES ÁM! Lukaku bombázza keresztbe a labdát a kapu előtt, Rashford irányába, ám David Luiz menteni tud.

67. perc. Régen volt már SÁRGA LAP! Mata rúg bele Azpilicuetába egy embereset, aztán a két spanyol megbeszéli vigyorogva a történteket.

66. perc. HAZAI ZICCER! Willian jobb oldali szabadrúgására érkezik David Luiz, teljesen egyedül fejelhet, ám nem találja el a kaput. Sarri nagyobb csapásszámmal rágja a csikket.

63. perc. Jó MU-kontra, de hiába robog kapu felé Lukaku, David Luiz kitol vele. Szöglet. Az MU a gól után (és a góltól) kapott egy önbizalomfröccsöt, annyi látszik.

60. perc. Hazard cselez befelé balról, szokás szerint. Szokás szerint most is ellövi a labdát, mely szögletre pattan. A szögletből nem lesz semmi. Aztán Hazard kiharcol még egy kornert, rendesen megizzasztja Youngot. Ez sem jó.

57. perc. Pogba ad munkát Kepa Arrizabalagának.

54. perc. GÓÓÓÓL, EGYENLÍT A MANCHESTER UNITED!!! 1–1, MARTIAL! Mata lövését bravúrral hárítja Kepa, közben Alonso lent marad. Egy visszaívelést David Luiz fejjel ment, aztán jön egy átlövés, amely Rashfordon megpattan, Jorginhóról lepattan, pont az üresen álló Martial elé – a francia izomból a kapuba bikázza az ajándékot (1–1)

51. perc. Felkapcsolt a Chelsea. Hazard sarokkal tálal David Luiz elé, a középhátvéd bedob egy cselt, de lövésével csak egy szögletig jut el. Ebből most nem lesz gól: Willian jól csavar a kapu felé, ám az MU-védők hárítani tudnak.

49. perc. ÚJABB LÖVÉS! Hazard indul el szólóban a jobb oldalon, egy az egyben megveri Youngot, éles szögből lő, De Gea simán hárít. Hazard megsérül, de egy kis ápolás után bicegve visszatér.

47. perc. KIS HÍJÁN KETTŐ! Jorginho remek passzal kínálja meg Moratát, aki lepördül Maticsról, majd ballal lő, de nem elég erősen, így De Gea védeni tud.

46. perc. Folytatjuk! Csere nincs, a Unitednek valamit ki kellene találnia…

Ez nem ígér jót a Manchester Unitednek: a Chelsea legutóbbi 64 hazai bajnokiján veretlen maradt (54 győzelem, 10 döntetlen), ha vezetett a félidőben. Legutóbb 2011 októberében az Arsenal tudott fordítani a Stamford Bridge-en (3–5, félidőben 2–1).

1. FÉLIDŐ

45+2. perc. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Egyértelmű és jókora Chelsea-fölény. A londoniak teljesen uralják a középpályát, irányítják a mérkőzést, igaz, góljukhoz (Willian remek szögletén és Rüdiger szép fejesén kívül) egy súlyos manchesteri védekezési hiba is kellett. PIHENŐ!

44. perc. Smalling remek ütemű megelőző fejessel ment egy veszélyes Alonso-beadást követően. A United szempontjából az első félidő egyetlen pozitívuma, hogy a Chelsea csak egy góllal vezet.

40. perc. Morata van jó lövőhelyzetben, de pocsékul találja el a labdát.

37. perc. A WhoScored adatai szerint Romelu Lukaku eddig hétszer ért labdába. Minden más mezőnyjátékos legalább 14-nél jár (a Chelsea összes játékosa pedig 20 fölött).

34. perc. Mata belövi a tömegbe a labdát, ám az nem pattan jól az MU szemszögéből.

34. perc. AZ IS SÁRGA! Rashford robog a jobb szélen, márpedig az nem veszélytelen. Eden Hazard felbukkan mellette és „alárúg” a tizenhatos vonala előtt, a jobb oldalon. Egyértelmű lap.

31. perc. LE KELLETT VOLNA KEZELNI! A bal oldali támadó pozíciójában felbukkanó Marcos Alonso kap egy óriási labdát, aztán egy labdaátvétellel el is rontja a helyzetet a pazar passzt adó Rüdiger nagy bánatára.

30. perc. ÉS MÉG EGY SÁRGA LAP! Most a gólszerző Rüdigert fegyelmezi Dean. Kiállítás felé haladunk, van elég „minőségi” szabálytalanság eddig.

27. perc. MÉG EGY SÁRGA LAP. Megint Hazard provokálja ki, ezúttal Young rúgta fel.

Ez a manchesteriek ötödik olyan bajnokija az idényben, melyen nem tudták megszerezni a vezetést. A másik négyből hármat el is veszítettek.

21. perc. GÓÓÓÓÓL! VEZET A CHELSEA, RÜDIGER A GÓLSZERZŐ, 1–0! Az első Chelsea-szöglet rögtön gólt hoz: Willian tekeri középre a kornert, Rüdiger meglép az elbámuló Pogba őrizetéből, remekül emelkedik és még szebben fejel a hosszú sarokba. 1–0! Förtelmesen rossz védekezés az MU részéről.

20. perc. A bal szélen, az alapvonal közelében Hazard bűvöli a labdát, majd visszapasszol, de Willian lövés helyett tovább akarja tenni a labdát. Fél perccel később újabb veszély, Hazard laposan belőtt labdáját rúgják szögletre a védők.

17. perc. MU-szöglet balról. Dean visszafújja. Rashford Lukaku fejére ívelne, ám Rüdiger figyel és menteni tud.

16. perc. Jön a második szándékú visszaívelés, most Lukaku fejére száll a labda, onnan viszont messze kapu mellé. Helyzet volt!

15. perc. Eltelt az első negyedóra, a Chelsea többet kezdeményez, de akcióból még egyik csapat sem tudott tiszta helyzetet kialakítani. Mourinho felpattan, mert Kovacic elgázolja Maticsot, ám ő nem kap lapot. Az MU viszont szabadrúgást kap a jobb oldalról. Young beíveli, Smalling középre stukkol, ezt mentik.

11. perc. Matics besárgul a Hazard ellen elkövetett szabálytalanságért. Szigorú ítéletnek tűnik.

10. perc. Willian és David Luiz haja bongyorodik a labda felett. Hárman beállnak a sorfalba. Willian nagyon csúnyán kapu fölé csavar, majd lehangoltan bámulja a gyepet. Remek helyről pocsék szabadrúgás.

9. perc. Hazard indít szólót, buktatják. Szabadrúgás 17 méterről, a balösszekötő helyéről a Chelsea-nek. Szinte ziccer.

8. perc. A közvetítőmodullal van némi technikai probléma, a kellemetlenségért elnézést kérünk. Maradunk itt a percről percre közvetítéssel.

7. perc. A szokásos „visszafogott” iramban kezdenek a csapatok. Mata indítana kontrát, jön Azpilicueta, és mindent elsöprő lendülettel (ám szabályosan) szereli.

3. perc. Az első lehetőség Kovacic előtt adódik, de a középpályás nem találja el jól az elé pattanó labdát.

1. perc. A CHELSEA KEZDI A RANGADÓT! A Manchester United (papíron) igen támadó felállásban játszik.

A játékvezető Mike Dean, segítői Ian Hussin és Darren Cann, a negyedik játékvezető pedig Craig Pawson.

JÓ NAPOT KÍVÁNUNK! A válogatott szünet után folytatódik az angol Premier League, méghozzá egy nagy rangadóval: a Chelsea a Manchester Unitedet fogadja. Tartsanak velünk! A mérkőzés beharangozóját itt olvashatják el!

Nemszeretem ellenfél: az MU-nak a PL-ben negatív a mérlege a Chelsea ellen (Fotó: AFP)

HÁTTÉR

A bajnokság élén három húszpontos csapat: vezet a Manchester City a Chelsea és a Liverpool előtt. A Manchester United 13 ponttal a nyolcadik helyen áll.

Amióta létezik a Premier League, a Chelsea csak háromszor állt az első kilenc forduló után veretlenül: 2005–2006-ban és 2014–2015-ben. Mindkétszer bajnokságot is nyert a csapat. Tehát megvívják ezt a mérkőzést is veretlenül, és... (azért ne szaladjunk ennyire előre).

Amióta Sir Alex Ferguson visszavonult, a Manchester United még nem tudott tétmérkőzést nyerni a Stamford Bridge-en: egyszer ikszelt, ötször kikapott.

♦ A Premier League történetében csak két csapat ellen negatív az MU mérlege: az egyik a Brighton, a másik pedig a Chelsea.