Tovább menetel a Liverpool, a Chelsea sem jelentett akadályt

H. D.H. D.
2019.09.22. 17:20
A Liverpool egy góllal nyert a Stamford Bridge-en (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető Liverpool idegenben 2–1-re legyőzte a Chelsea-t. Jürgen Klopp csapata sorozatban a 15. mérkőzését nyerte meg a Premier League-ben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Chelsea–Liverpool FC 1–2 (Kanté 71., ill. Alexander-Arnold 14., Firmino 30.)

Mindkét csapatnak volt javítanivalója a vasárnapi rangadón, hiszen a Liverpool a Napolitól (0–2), a Chelsea pedig a Valenciától (0–1) kapott ki hét közben a Bajnokok Ligájában.

A mérkőzést a Liverpool kezdte jobban, Jürgen Klopp csapata többet birtokolta a labdát, és valamivel veszélyesebben is játszott, ennek pedig a 14. percben lett meg az eredménye: Mohamed Szalah legurított szabadrúgása után Trent Alexander-Arnold 16 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba bombázta a labdát. 0–1

Tíz perccel később Tammy Abraham hiába lépett ki ziccerben, Adrián védett, majd amikor már a brazil kapus is tehetetlen volt, a videobíró segítette ki a Liverpoolt. A 27. percben César Azpilicueta talált be közelről kapu előtti kavarodás végén, de a támadás elején Mason Mount lesen volt, így Michael Oliver – jogosan – érvénytelenítette a gólt.

Erre a Liverpool egy szabályos találattal válaszolt, Andrew Robertson beadása után Roberto Firmino fejelt közelről a Chelsea kapujába. 0–2

Ráadásul az első félidő hajrájában Frank Lampardnak már a második kényszerű cseréjét kellett végrehajtania. Még a két gól között Emerson Palmierit váltotta Marcos Alonso, majd a saját csapattársával ütköző Andreas Christensen helyére állt be Kurt Zouma.

A fordulás után szinte azonnal le is zárhatta volna a mérkőzést a Liverpool, ám Firmino közeli lövése után Kepa nagyot védett. A folytatásban egyik kapusnak sem volt igazán nagy feladata, a 71. percben mégis szépített a Chelsea: a sérülése után visszatérő N’Golo Kanté óriási gólt lőtt a listavezető kapujába. 1–2

A hajrában becsülettel próbálkozott a Chelsea, de Michy Batshuayi fejese és Mount lövése sem találta el a vendégek kapuját, így a Liverpool 2–1-re nyert, és továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot. Jürgen Klopp csapata sorozatban a 15. mérkőzését nyerte meg a Premier League-ben.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az Arsenal a hajrában fordított az Aston Villa ellen (Fotó: AFP)

Az Arsenal nagy lelkierőt tanúsítva szerezte meg a három pontot vasárnap este az Aston Villa ellen. John McGinn és Wesley góljával kétszer is vezettek a birminghamiek, ráadásul a mérkőzés nagy részét emberelőnyben játszották Ainsley Maitland-Niles piros lapja miatt. Az észak-londoniak még a 80. percben is hátrányban voltak, az utolsó tíz percben azonban minden megváltozott. Előbb a csereként beálló jobbhátvéd, Calum Chambers egyenlített, majd a csapat ásza, Pierre-Emerick Aubameyang váltott gólra egy szabadrúgást, ezzel sikerült megfordítaniuk a találkozót az „ágyúsoknak”. A meccsen büntetőből eredményes volt a rekordigazolás, Nicolás Pépé is.