Giroud fejese döntött a Chelsea javára, betlizett a Liverpool

2018.05.06. 17:26
Giroud fejese a Liverpool kapujába tart (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 37. fordulójában a Chelsea a londoni Stamford Bridge-en 1–0-ra legyőzte a Liverpoolt Olivier Giroud fejesével. A Chelsea-nek megmaradt az esélye, hogy az első négyben (sőt, akár a dobogón) zárja a szezont, a Liverpool már nem lehet ezüstérmes.

A BL-döntő elérésétől feldobott Liverpool rendkívül magabiztosan lépett fel a Stamford Bridge-en, nagy labdabirtoklási fölényt harcolt ki, és helyzeteket is ki tudott alakítani, ám Roberto Firmino és Sadio Mané sem tudott túljárni Thibaut Courtois eszén.

Kihagyott lehetőségektől függetlenül az első 30 perc egyértelműen a vendégeké volt, a Chelsea örülhetett annak, hogy 0–0 állt az eredményjelzőn – bár az figyelmeztető jel lehetett a Poolnak, hogy a londoniak a jobb szélen többször is szét tudták zilálni a „vörösök” védelmét. A 32. percben pont innen jött megint a veszély: a kiválóan futballozó Victor Moses a jobb oldalon visszavette a labdát, ballal középre ívelt, Olivier Giroud pedig tanítani való mozdulattal, Dejan Lovrent megelőzve a hosszú sarokba csúsztatott (1–0). A francia center a meccset „civilként” néző David Luiz nyakába borulva ünnepelte találatát.

A Liverpool annyira ledöbbent a játék képe alapján váratlan Chelsea-vezetésen, hogy majdnem kapott rögtön még egyet (Cesc Fabregas lőtt kapu mellé nagy helyzetben), és az ütés félidőig benne is maradt a vendégekben, akik azzal a tudattal mehettek pihenőre, hogy ha nem fordítanak, búcsút inthetnek ezüstérmes álmaiknak.

A fordulás nem hozott eleinte fordulatot, továbbra is a Chelsea kontrollálta a mérkőzést, Eden Hazard szólói pedig többször is pánikot okoztak a vendégek védelmében. Jürgen Klopp a 60. perc előtt cserélt, visszarendelte Trent Alexander-Arnoldot a védelembe, lehívta Nathaniel Clyne-t, és beküldte Jordan Hendersont. A hajrára jött Dominic Solanke is (helyzetek ettől még nem lettek), az utolsó tíz percet pedig egy remek Marcos Alonso-kapáslövés vezette fel, amely épphogy elzúgott a hosszú sarok mellett.

A fáradtnak és tompának tűnő Liverpool képtelen volt réseket találni a nagyon fegyelmezett Chelsea védelmén, és az utolsó percekre kvázi beletörődött: megszakad jó sorozata a londoni „kékek” ellen, és ezzel az eredménnyel már nem tudja a bajnokságot második helyen zárni. Az eredmény nem változott, Giroud szép fejese döntött – a Chelsea továbbra is harcban áll a 3–4. helyért, a Liverpoolnak pedig a bronzérem (vagy legalább a Bajnokok Ligáját érő helyek) megtartására kell koncentrálnia. No meg a BL-döntőre...

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Chelsea–Liverpool 1–0 (Giroud 32.)
Arsenal–Burnley 5–0 (Aubameyang 14., 75., Lacazette 45+3., Kolasinac 54., Iwobi 64.)
KORÁBBAN
Manchester City–Huddersfield Town
0–0
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Everton–Southampton 1–1(T. Davies 96., ill. Redmond 56.)
Stoke City–Crystal Palace 1–2(Shaqiri 43., ill. J. McArthur 68., Van Aanholt 86.)

AFC Bournemouth–Swansea City 1–0(Fraser 37.)
Leicester City–West Ham United 0–2(Joao Mário 34., Noble 64.)
Watford–Newcastle United 2–1(R. Pereyra 2., Gray 28., ill Ayoze Pérez 54.)
West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 1–0(Livermore 93.)