Terry az utolsó pillanatban jött, az Evertont is legyűrte a Chelsea

2014.02.22. 13:38
Ment a reklamálás mind a két oldalon, de a helyzeteiket nem tudták kihasználni a csapatok, aztán jött Terry (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában az éllovas Chelsea hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Evertont John Terry hosszabbításban szerzett góljával.

Az éllovas londoniak meccsével indult a szombati játéknap, így egy győzelemmel José Mourinho együttese átmenetileg akár négy pontosra is növelhette volna az előnyét a rivális Arsenal előtt. A „kékeknek" erre minden esélyük meg is volt, hiszen az Everton előző 18 Stamford Bridge-en lejátszott meccséből egyet sem tudott megnyerni.

Jól is indult a találkozó a hazainak, hiszen az első 10 percben Hazard és Eto'o cselsorozatai után kétszer is megszerezhették volna a vezetést, már persze ha nincs Tim Howard. Az amerikai kapus védései életben tartották a vendégeket, akik az első játékrész második felére lassan magukra is találtak.

A fordulás után újra a Chelsea vette át a kezdeményezést, de a helyzeteket nem sikerült kihasználni, pedig Mourinho még Fernando Torrest is beküldte Eto'o mellé, így megduplázva csatárai számát.

Amikor már mindenki arra számított, hogy a csapatok megosztoznak a pontokon, jött John Terry. A 93. percben Lampard csavarta középre a labdát a bal szélről, az ötös jobb sarkánál helyezkedő Terry pedig még bele tudott érni a passzba, így a labda a kimozduló Howard mellett utat talált a kapuba. 1–0

Gól ezt követően már nem született, így a Chelsea 4 pontosra növelte az előnyét a második Arsenal előtt.