Nagy volt a hajtás, de a gólok elmaradtak a Chelsea–Arsenalon

2017.09.17. 14:20
David Luiz belépője után azonnal villant a piros (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő Chelsea hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az Arsenallal.

Rangadóhoz méltó iramban kezdődött a mérkőzés, a hazaiak pedig címvédőhöz méltóan indították a meccset: az első negyedórában beszorították az Arsenalt, elsősorban Cesc Fabregas mélységi indításai okoztak gondot a vendégvédelemnek.

Ezt követően fokozatosan átvették az irányítást az „ágyúsok”: előbb Alexandre Lacazette, majd Sead Kolasinac tesztelte Thibaut Courtois-t, a belga kapus azonban jól állta a sarat.

Ennek ellenére a Chelsea előtt adódott az első igazi ziccer, Fabregas remek kiugratása után Pedro lépett ki ziccerben, a spanyol azonban a korábbi Chelsea-kapusba, Petr Cechbe bombázta a labdát. Mégsem ez volt az első félidő legnagyobb helyzete, hiszen a hajrában a remekül játszó Aaron Ramsey tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel elküldte Cesar Azpilicuetát, majd a kapufát találta el, a kipattanó után pedig Lacazette bombázott közelről a lelátóra – így az első játékrészben nem született gól.

A második félidőben mindkét edző frissített a csapatán, az Arsenalba Alexis Sánchez, majd Olivier Giroud is beállt, míg Antonio Conte Eden Hazard-t is csatába küldte, ám az óriási hajtásban a helyzetek elmaradoztak.

A találkozó hajrájában még David Luiz nyújtott lábas becsúszása borzolta a kedélyeket, amit követően Michael Oliver azonnal kiállította a brazil hátvédet. Az utolsó percekben az Arsenal nem tudott élni az emberelőnnyel, így maradt az egyik csapat számára sem kedvező gól nélküli döntetlen.

Érdekesség, hogy Antonio Conte irányítása alatt a Chelsea-nek ez volt az első döntetlenje a bajnokságban a Stamford Bridge-en. Emellett a „kékek” az olasz edző vezetésével most maradtak először gólképtelenek hazai pályán (27 tétmeccs után).

A mérkőzés összefoglalója

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ

Chelsea–Arsenal 0–0
Manchester United–Everton 4–0 (Valencia 4., Mhitarjan 83., R. Lukaku 89., Martial 92 – 11-esből)