Balhé, pofozkodás, két piros és két gól – a Chelsea legyűrte az Arsenalt!

2015.09.19. 13:40
Balhé, pofozkodás, két piros – a Chelsea legyűrte az Arsenalt! (Fotó: Action Images)
A Chelsea Kurt Zouma fejes góljával és Eden Hazard megpattanó lövésével 2–0-ra legyűrte otthon az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában. A bajnokit az „ágyúsok” kilenc emberrel fejezték be.

Az „ágyúsok” tíz pontot szereztek a bajnokságban, és negyedikek voltak a rangadó előtt, a „kékek” ugyancsak negyedikek – hátulról, négy pontot gyűjtve. A Chelsea 1986 óta nem kezdte ilyen gyatrán a pontvadászatot, s ha hozzávesszük, hogy ráadásul címvédő is, a klub híveinek minden okuk megvan arra, hogy borúsan lássák a jövendőt.

Ráadásul az is fájhatott, hogy régi kedvencük, Petr Cech immár az Arsenal mezében állt a kapuban – bár erről a cseh elfeledkezett és reflexből a Chelsea öltözőjébe sietett a kezdés előtt.

Harag persze nincs, a „kékek” meg is tapsolták a kezdőrúgás előtt a kapust, akinek nem sok dolga akadt a meccs elején.

A Chelsea-nél volt ugyanis többet a labdát, igazán nagy lehetőségek azonban nem adódtak a hazaiak előtt, inkább a távoli bombákra mentek rá, Cech azonban gond nélkül fogta a tizenhatoson kívülről indított rakétákat.

Az igazi izgalom az első játékrész végére jött: villant a piros lap! Bár Diego Costa kétszer is odacsapott Koscielny arcára, a lapot az Arsenal brazil védője, Gabriel kapta, aki előbb reklamált, majd a játékvezető meglátása szerint odarúgott a végig őt húzó Costának.

A fordulás után az emberelőnyben játszó hazaiak nem sokat változtattak a taktikán, ráültek a labdára és a távoli löketekkel próbálkoztak – kevés sikerrel.

Aztán egy szabadrúgás meghozta a sikert: Fabregas szabadrúgása után Kurt Zouma ugrott ki tökéletesen a tömegből és bólintott a kapuba, Cech még beleért, de menteni nem tudott (1–0).

Zouma gólja

A gyors gól után érvényesült a „mourinhós” stílus, a Chelsea nem erőlködött, középen adogatott minden komolyabb megerőltetés nélkül, az Arsenal pedig partner volt, az „ágyúsokat” teljesen megfogta a piros lap és a gól, a kontráik pedig erőtlenek voltak.

Egy pillanatra ennek ellenére a hajrában úgy tűnt, ébredezik az Arsenal, ekkor azonban jött az újabb csapás. Santi Cazorla csúszott oda Fabregas lábára, így megkapta második sárgáját, és ő is mehetett idő előtt zuhanyozni. 1999 óta nem volt olyan, hogy a PL-ben egy meccsen két Arsenal-játékost is leküldenek. Egészen mostanáig…

A kegyelemdöfést Eden Hazard adta meg az Arsenalnak, a belga egy lepattanó lövést tett kapura, Chambers segítségével pedig utat talált a kapuba a labda (2–0).

Hazard találata

Mourinho csapata így törlesztett a Community Shielden elszenvedett vereségért, és ezzel a sikerrel nagyot ugrott a tabellán. Az Arsenal 482 perce képtelen gólt szerezni a Chelsea ellen a PL-ben.