A Ramsey-látás nem szíveslátás ma Cardiffban

2013.11.30. 15:55
Az éllovas Arsenal a 2008-ban a Cardiff Citytől szerződtetett, 2011-ben nevelőklubjának kölcsönadott Aaron Ramsey két góljával és Mathieu Flamini találatával 3–0-ra legyőzte walesi riválisát idegenben, és továbbra is fölényesen vezet a Premier League-ben. Az Everton gólfesztivált rendezett a Stoke City ellen.

Aaron Ramsey nem ünnepelt a góljainál, a csapattársak megértették (Fotók: Reuters)

Nem mondhatni, hogy rendszeresen pontokat rabol a Cardiff City az Arsenaltól, a két csapat ugyanis 1962 márciusában találkozott (és végzett 1–1-re) egymással legutóbb bajnoki mérkőzésen. Azóta történt egy s más mind a nagyvilágban, mind az angol élvonalban, az „ágyúsok" most például éllovasként érkeztek a nyáron több mint 40 millió euróért megerősített, a kiesés elől menekvő, de a nagyok bajszát előszeretettel megcibáló Cardiffhoz – azzal az Aaron Ramseyvel a kezdőben, aki az első félidő egyetlen találatát jegyezte, gyönyörűen a bal felsőbe csúsztatva Mesut Özil beadását (0–1).

Nem igazán ment a hazaiaknak: a mérkőzés elején Jack Wilshere megdöngette a lécet, Olivier Giroud előbb amatőr módon azért nem vezette a kapusra a labdát, mert azt hitte, lesen áll, pedig nem volt sípszó; majd a fordulást követően öt méterről is képtelen volt a kapuba találni. Az 51. percben Wojciech Szczesny védte Frazier Campbell fejesét, majd ezt követően a védekezésre fektette a hangsúlyt a listavezető, de így a támadásokra sokáig nem maradt ereje.

Beállt időközben Nacho Monreal és Mathieu Flamini is a középpályára, utóbbi a hajrában eldöntötte a mérkőzést, természetesen Özil passzából (0–2), majd a legvégén Aaron Ramsey újabb szép góllal megforgatta a kést a Cardiff szívében (0–3).

Megérdemelten, ám egyáltalán nem habkönnyedén győzött az Arsenal, amely marad továbbra is a tabella élén, s jelenleg hét ponttal vezet a Liverpool előtt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Tim Howardtól a labda is megijedt, nem került a kapujába az Everton–Stoke meccsen

Az Everton kitömte a Stoke Cityt, az első félidő végén a Barcelona kölcsönjátékosa, Gerard Deulofeu szerzett vezetést, és szenzációs játékát a második félidőben folytatva négyre növelte előnyét, miközben a hatalmas szakállt növesztett Tim Howard bravúros védésekkel óvta meg kapuját a góloktól.

A West Ham a nap londoni derbijén Carlton Cole és Joe Cole késői góljaival 3–0-ra legyőzte a Fulhamet, míg a Crystal Palace Norwichban járt pórul, egygólos vereséget szenvedett. Mivel a Sunderland pontot szerzett az Aston Villa ellen, a Palace visszacsúszott a tabella utolsó helyére.